Gminna Biblioteka Publiczna w Dźwierzutach po miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa ponownie otwiera się na najmłodszych czytelników. Ci, którzy korzystają z jej zasobów, mogą liczyć na wiele miłych niespodzianek.

Mali, wielcy czytelnicy
Mali czytelnicy biorący udział w kampanii nie opuszczają biblioteki z pustymi rękami

Gminna Biblioteka Publiczna w Dźwierzutach od 2019 r. bierze udział w II edycji kampanii społecznej w ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanej do dzieci z roczników 2013-2016. Każde zapisane do biblioteki dziecko otrzymuje wyprawkę oraz specjalne punkty, których podsumowaniem jest okolicznościowy dyplom akcji. Przedsięwzięcie rozwijało się stopniowo, pozyskując 30 nowych czytelników.

Po okresie zamknięcia z powodu pandemii, biblioteka powoli „odzyskuje” swoich najmłodszych czytelników. Połowa uczestników akcji zdobyła już dyplom na podstawie naklejek wypożyczeń na Kartę Małego Czytelnika. Gratulacje należą się: Lenie, Emilce, Adriannie, Aleksandrowi, Izie, Stasiowi, Filipowi, Ninie, Leonowi, Bartkowi, Edycie, Julii, Hani, Zosi i Basi. Kontynuacją tej akcji jest inicjatywa dźwierzuckiej biblioteki zdobywania trzech poziomów „Zielonych Serduszek” wypożyczeń, gdzie na każdym poziomie czeka nagroda w postaci książki. Pierwszy poziom zdobyła już Adrianna. Powracające do biblioteki dzieci cieszą się, że mogą po wielu miesiącach ją odwiedzać i korzystać z jej „skarbów”, zwłaszcza, że zakup książek odbywa się na bieżąco, a wcześniej zgromadzone w niej pozycje również są atrakcyjne dla najmłodszych. Przerwany kontakt z biblioteką może uda się odrobić podczas wakacyjnych odwiedzin i letniej przygody z książką. Organizatorem projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek” jest Instytut Książki z Krakowa. W tym roku planowana jest kolejna edycja, a gminna biblioteka również zgłosiła swój akces do rekrutacji na 2020 rok. dk – GBP Dźwierzuty