Rada Gminy w Świętajnie znów jest w komplecie. W niedzielnych wyborach uzupełniających zwyciężył kandydat Samoobrony Józef Wróblewski.

Mandat dla Samoobrony

Już po raz drugi w tej kadencji w Świętajnie trzeba było przeprowadzić wybory uzupełniające do Rady Gminy. W maju ub.r. zostały one przeprowadzone w związku ze śmiercią radnego Lecha Pieńkowskiego. Jego następca nie nacieszył się mandatem zbyt długo. Cztery miesiące później musiał go oddać na skutek prawomocnego wyroku sądu grodzkiego. Wybory na wakat w radzie odbyły się w minioną niedzielę 13 marca. Zwyciężył Józef Wróblewski ("KWW Samoobrona") - 159 głosów przed Sławomirem Janowskim (KWW "Mazur") - 100 i Joanną Radziewicz (KWW "Niezależni") - 51.

Spośród uprawnionych do głosowania 1397 osób, do urn poszły jedynie 324 (23%).

- Głosowanie przebiegło spokojnie, bez żadnych incydentów - podsumowuje Piotr Szopiński przewodniczący Komisji Wyborczej.

Józef Wróblewski ma 49 lat. Wraz z rodziną mieszka w Świętajnie. Posiada wykształcenie średnie. Obecnie pracuje jako sprzedawca w sklepie z częściami rolniczymi w Szczytnie. Jest założycielem "Samoobrony" na terenie gminy Świętajno. Do Rady Gminy startował po raz drugi, pierwszy raz w 2002 bez powodzenia.

W Radzie Gminy nie będzie osamotniony. Zasiada tam już dwóch jego kolegów partyjnych: Wiesław Kozłowski i Krzysztof Bladosz.

- Stworzyła się możliwość założenia klubu Samoobrony. Coraz bardziej widoczne staje się poparcie dla naszych działań - cieszy się pełnomocnik Józefa Wróblewskiego, przewodniczący "Samoobrony" w powiecie szczycieńskim Stanisław Makowiecki.

(z)

2005.03.16