"Razem dla mieszkańców" to pierwsze ugrupowanie, które oficjalnie zainaugurowało kampanię wyborczą. Jego reprezentanci znajdą się na listach wyborczych do miasta i powiatu. Wśród nich liczną ekipę stanowią przedstawiciele IV-ligowego MKS-u Szczytno. O mandat radnego ubiegać się będą jego prezes, wiceprezes, trener, kierownik drużyny i trzech piłkarzy!

Mańkowski, czyli nowa jakość

CZAS NA ZMIANY

Kampania do wyborów samorządowych toczy się na razie leniwie. Do tej pory w Szczytnie pojawiły się tylko nieliczne plakaty i billboardy. W ostatnią niedzielę miała za to miejsce pierwsza oficjalna prezentacja kandydatów na radnych. W MDK swoją kampanię wyborczą zainaugurowało Stowarzyszenie "Razem dla mieszkańców", którego liderem i kandydatem na burmistrza Szczytna jest Krzysztof Mańkowski. On też był centralną postacią spotkania, często obsypywaną komplementami.

- Od wielu lat rządzą tym miastem te same osoby, zmieniające się tylko miejscami. Czas na nową jakość, na zmiany. Szczytno potrzebuje burmistrza, który będzie integrował społeczność, a nie dzielił - mówiła Beata Boczar, patrząc prosto w oczy Mańkowskiemu. Wymieniała cechy, które powinien posiadać przyszły burmistrz, czyniąc przy tym aluzje do rywali jej lidera. Głową miasta ma więc być człowiek, który swoim zachowaniem nie będzie kompromitował jego mieszkańców, a także nie będzie traktował urzędu jako ostatniego epizodu w życiu zawodowym.

Mańkowski dziękował za ciepłe słowa i nie pozostawał dłużny.

- Powiat i miasto potrzebują ludzi doświadczonych, sumiennych, a nade wszystko uczciwych. Takimi właśnie są nasi kandydaci na radnych - mówił o członkach stowarzyszenia startujących w wyborach.

PIŁKARSKI DESANT

Liderami list do rady miasta z jego ugrupowania będą aktualni radni: Zofia Żarnoch, Sławomir Ignatowski i Beata Boczar. Wśród kandydatów bardzo silną reprezentację stanowi środowisko sportowe, a szczególnie szczycieński MKS. O mandat radnego zabiegać będą jego prezes, wiceprezes, trener, kierownik drużyny i trzech piłkarzy!

Trener Kacak, stale narzekający na słabą absencję swoich zawodników na treningach, w tym przypadku nie widzi żadnego zagrożenia, a wręcz przeciwnie.

- Sam ich namawiałem, żeby startowali. Dzięki ich obecności w ratuszu może się poprawić klimat wokół naszego klubu - dzieli się swoimi nadziejami trener MKS-u.

Niewątpliwą sensacją jest start w wyborach Pawła Grzegorczyka, lidera grupy rockowej Hunter.

- Już rok temu podjąłem decyzję o powrocie do Szczytna i z tym miastem chcę związać swoje przyszłe losy - mówi muzyk, zapewniając, że trasy koncertowe jego kapeli nie przeszkodzą mu w skutecznym sprawowaniu mandatu radnego.

BURMISTRZ DLA WAS

Krzysztof Mańkowski to osoba bardzo dobrze znana na szczycieńskiej scenie politycznej. Od ośmiu lat zasiada w radzie powiatu, w pierwszej kadencji był członkiem zarządu, w obecnej jest przewodniczącym rady. Karierę zawodową zaczynał w 1987 roku jako nauczyciel wychowania fizycznego w SP 3, pięć lat później został jej wicedyrektorem. Od dwóch lat dyrektoruje Miejskiemu Ośrodkowi Sportu. Przez kilka ostatnich lat był szefem SLD w powiecie szczycieńskim. Kilka miesięcy temu zawiesił swoje członkostwo w partii, by założyć Stowarzyszenie "Razem dla mieszkańców". Była to jego reakcja na decyzję władz SLD, które zadecydowały, że kandydatem partii na burmistrza Szczytna będzie Andrzej Kijewski. Hasło wyborcze Krzysztofa Mańkowskiego brzmi: "Burmistrz dla Was".

Andrzej Olszewski

2006.10.18