Zawodnik Juranda Szczytno Wojciech Marok, bijąc swój rekord życiowy, zajął czwarte miejsce w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. W punktacji drużynowej klub reprezentowany przez pięcioro zawodnik zajął 26. miejsce w Polsce.

Marok tuż za podium
Wojciech Marok i Joanna Marszelewska trafili z formą, poprawiając w Suwałkach swoje rekordy życiowe

Od czwartku do soboty w Suwałkach rozgrywano 98. Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Na starcie zameldowało się pięcioro reprezentantów Juranda Szczytno, którzy spisali się bardzo dobrze. Najlepiej - będący ostatnio w życiowej formie Wojciech Marok. Najpierw podczas konkursu rzutu dyskiem ustanowił rekord życiowy (53.78) i zajął czwarte miejsce. Dzień później z drugim wynikiem w karierze (18.30) był siódmy w finale pchnięcia kulą. Warto dodać, że w pokonanym polu zostawił m. in. swojego największego rywala, aktualnego Mistrza Polski U23 i lidera tegorocznych tabel w tej kategorii wiekowej - Piotra Goździewicza.

Miłym zaskoczeniem był występ Joanny Marszelewskiej. Pierwszego dnia z wynikiem 13.32 zajęła piąte miejsce w pchnięciu kulą. W początkowym założeniu miał to być jedyny jej występ na mistrzostwach. Plany trzeba było zmienić, bo w poprzednią niedzielę podczas Mistrzostw LZS w Białymstoku zdecydowanie poprawiła rekord życiowy w rzucie dyskiem i wypełniła minimum PZLA na Mistrzostwa Polski Seniorek. Do rywalizacji przystąpiła ze zdecydowanie najsłabszym wynikiem wśród 10 startujących, jednak w drugiej kolejce ponownie poprawiła swój rekord życiowy (39.35), a w trzeciej dołożyła jeszcze ponad 2 metry i z wynikiem 41.42 awansowała do ścisłego finału, w którym ostatecznie zajęła ósme miejsce. Warto dodać, że jest to aktualnie najlepszy wynik w Polsce w roczniku 2004 i najlepszy wynik w historii szczycieńskiego sportu w rzucie dyskiem kobiet. Poprawiła dotychczasowy Hanny Afanasjew - 38.83 z 2006 roku.

Na starcie mogliśmy oglądać też Damiana Rodziaka (10. miejsce w rzucie dyskiem, 51.01 - rekord życiowy!), Jakuba Borkowskiego (10. miejsce w pchnięciu kulą, 14. miejsce w rzucie dyskiem) oraz Kacpra Rucińskiego (11. miejsce w pchnięciu kulą, 13. miejsce w rzucie dyskiem, 46.69 - rekord życiowy)

W klasyfikacji drużynowej Jurand Szczytno zajął 26. miejsce na 127

zgłoszonych klubów. To bardzo dobry wynik, jeśli się weźmie pod uwagę fakt, że nasza drużyna składała się tylko z dwojga juniorów (U20) i trzech młodzieżowców (U23).