W najbliższą sobotę w kościele ewangelicko – augsburskim w Szczytnie zostanie otwarta wystawa „Galeria Mazurskiego Portretu”. Na zdjęciach prezentujących współcześnie żyjących Mazurów, można będzie zobaczyć także mieszkańców powiatu szczycieńskiego.

Mazurskie portrety w kościele ewangelickim
Kościół ewangelicki w Szczytnie

Parafia Ewangelicko – Augsburska w Szczytnie po raz kolejny bierze udział w Europejskiej Nocy Muzeów. W tym roku ma ona nawet dwie odsłony. Pierwsza miała miejsce w minioną sobotę. Ci, którzy wieczorem odwiedzili najstarszy obiekt sakralny w mieście, mieli możliwość jego zwiedzenia oraz wysłuchania prelekcji proboszcza, ks. Adriana Lazara na temat historii zabytkowej budowli. Można też było wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu Adama Zalewskiego.

Kto przegapił tę okazję, ma szansę na powtórkę. W najbliższą sobotę 20 maja o godz. 20.00 w kościele ewangelickim zostanie otwarta wystawa „Galeria Mazurskiego Portretu”. Prezentuje ona wizerunki współczesnych Mazurów, którzy nadal żyją na ziemi swoich przodków. Tworzą ją 142 portrety 207 osób, wśród których są również mieszkańcy powiatu szczycieńskiegoh. Inicjatorem wystawy, która była już prezentowana m.in. w Olsztynie, jest historyk i wydawca Waldemar Mierzwa.

(ew)