Młodzi reprezentanci „Juranda” Szczytno odnotowali kolejne sukcesy zarówno w rywalizacji ogólnopolskiej, jak i wojewódzkiej.

Medale tu, medale tam
Występujący w barwach reprezentacji Warmii i Mazur Antoni Homoncik zajął drugie miejsce w wieloskoku podczas rozgrywanego w Sieradzu Ogólnopolskiego Finału Zawodów LDK!

W ubiegłym tygodniu na stadionie MOSiR-u w Sieradzu odbył się Ogólnopolski Finał Zawodów LDK! (Lekkoatletyka Dla Każdego!). Zawody z udziałem reprezentacji wszystkich województw rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: U12 (dzieci, które nie ukończyły 12. roku życia), U14 (analogicznie – do 14. roku życia) i U16 (do 16 roku życia). W składzie reprezentacji Warmii i Mazur znalazło się trzech zawodników MKL Jurand Szczytno. Najlepiej z nich spisał się Antoni Homoncik, który w wieloskoku w kat. U16, poprawiając rekord życiowy na 12,08 m, zajął drugie miejsce. Również rekord życiowy w skoku w dal, wynikiem 4,07 m, ustanowił Jan Homoncik, co dało ósme miejsce w kat. U12. Na tej pozycji uplasował się Antoni Strzemieczny w pchnięciu kulą, w kat. U14, z wynikiem 7,52 m. To także jest jego nowy rekord życiowy.

Kilka dni później lekkoatleci „Juranda” wystąpili w Olecku na odbywających się tam Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS U14 i U16.

16 osobowa reprezentacja prowadzona przez Danutę i Macieja Bukowieckich zdobyła 10 medali, w tym dwa złote, jeden srebrny i siedem brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanęli Antoni Homoncik (kat. U16, wieloskok) i Adam Herman (kat. U14, 300m). Herman dołożył jeszcze srebrny medal w skoku w dal. Brązowe krążki zdobyli: Maja Prusik (kat. U16, 100m), Antoni Artych (kat. U16, 300m), Antoni Homoncik (kat. U16, skok w dal), Eryk Kryszyłowicz (kat. U16, pchnięcie kulą), Antoni Strzemieczny (kat. U14, pchnięcie kulą), Wiktoria Ostaszewska (kat. U14, pchnięcie kulą) i Igor Bzymek (kat. U14, 100m). W klasyfikacji drużynowej klub zajął 9. miejsce