Zawodnicy Katany Szczytno wywalczyli osiem medali podczas IV Turnieju im. Leszka Piekarskiego w Judo, który odbył się w Białymstoku.

W turnieju wystąpiła rekordowa liczba 350 zawodników z Polski i zza wschodniej granicy. Dobrze w tym gronie zaprezentowali się szczytnianie. Wprawdzie żadnemu z nich nie udało się wygrać, ale

zawodnicy Katany stawali na podium w sumie ośmiokrotnie. W kategoriach dziecięcych słowa uznania należą się Kamilowi Zapadce (U-11, 42 kg) i Zuzannie Kani (U-13, 42 kg). Oboje zdobyli srebrne medale, a Kamil przez praktycznie cały turniej walczył, nie zważając na złamany duży palec.

Medali nie zabrakło również w zmaganiach dorosłych. Michał Lisicki był drugi w wadze 90 kg i trzeci w open, te same medale wywalczył również Konrad Rybicki (open i 90 kg). Na drugim stopniu podium w kat. 100 kg stanął Jacek Szewczak, a na trzecim w open Wojciech Stępniak.

- Start potraktowaliśmy mocno treningowo - na co dzień ćwiczymy jujitsu. Chciałem, żeby zawodnicy sprawdzili swoje umiejętności zarówno techniczne, jak i psychiczne. Już niedługo czekają nas starty na ważniejszych imprezach i tam nie będzie czasu na wahania emocjonalne - podsumowuje trener Katany Jacek Szewczak.