Udanie zaprezentowali się na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Węgorzewie młodzi karatecy dwóch szczycieńskich klubów SKKK i Akademii Sztuk Walki. Łącznie przywieźli z zawodów 37 medali, a sześcioro z nich reprezentować będzie Polskę na majowych mistrzostwach Europy w Barcelonie.

Medalowe mistrzostwa
Ekipa SKKK Best Team Szczytno wróciła z mistrzostw województwa z 23 medalami, a występującej w jej barwach Łucji Dragun przyznano tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw

23 MEDALE SKKK

Blisko 250 zawodniczek i zawodników z 11 klubów rywalizowało w sobotę w Węgorzewie w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Karate Kyokushin. Organizatorem zawodów był Węgorzewski Klub Karate Kyokushin, a sędzią głównym shihan Piotr Zembrzuski, prezes SKKK Best Team Szczytno. Jego podopieczni zdobyli 23 medale (19 w kumite i 4 w kata), co dało im 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej. - Jestem zadowolony z jakości walk moich zawodników. Przed nami bardzo trudny rok startowy z mistrzostwami Europy i świata włącznie, a ich postawa w tym turnieju dobrze rokuje na przyszłość – cieszy się prezes Zembrzuski.

Do najładniejszych walk w tym turnieju zaliczył pojedynki juniorów młodszych i juniorów. A tu, według niego, zdecydowanie na pierwszy plan wysuwają się Olaf Szempliński i Jan Rogala, aktualni mistrzowie Europy oraz Natalia Hajn, którzy wszystkie swoje walki kończyli efektownymi nokautami. Równie skutecznie i pewnie wygrywali swoje pojedynki Mikołaj Barański oraz rodzeństwo Łucja i Aleks Dragun. Wszyscy wymienieni będą reprezentować nasz kraj w majowych mistrzostwach Europy w Barcelonie.

W finałowej walce w kat. 60 kg juniorów młodszych Natan Żyliński z Akademii Sztuk Walki pokonał Aleksa Draguna z SKKK

To jeszcze nie koniec dobrych wieści dla SKKK Best Team Szczytno. Za swoje dwa złote medale w konkurencji kumite i kata Łucja Dragun została wybrana najlepszą zawodniczką Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Karate Kyokushi 2023.

Oprócz niej mistrzowskie tytuły dla SKKS wywalczyli: Aleks Dragun (kata), Jan Rogala, Olaf Szempliński, Natalia Hajn, Hania Argalska. Na drugim stopniu podium stanęli: Mikołaj Barański, Aleks Dragun, Grzegorz Hajn (kata), Kamil Dudchyn, Zachar Moszczyński, Michalina Libudzka, Antoni Szczepanek. Trzecie miejsca wywalczyli: Natalia Hajn (kata), Emilia Górska, Katarzyna Młynarczyk, Milena Godlewska, Adam Przychodko, Franciszek Argalski, Piotr Napiórkowski, Antoni Burliński, Nikodem Skibiński

- Wiadomo, że środowisko karate mocno jest podzielone i nie jest łatwo o jedność, lecz zawody w Węgorzewie pokazały, że można spotkać się i rywalizować na kanwie sportowej ponad podziałami. A wszystko to dla dobra zawodników – podsumowuje sobotni turniej Piotr Zembrzuski.

14 MEDALI AKADEMII SZTUK WALKI

Karatecy z Akademii Sztuk Walki zdobyli trzy złote, jeden brązowy i dziesięć brązowych

Bardzo dobrze w Węgorzewie spisali się także karatecy z Akademii Sztuk Walki-Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark. 25-osobowa reprezentacja wywalczyła 14 medali. Złote krążki zdobyli: Natan Żyliński, Viktoria Krzemińska i Maja Gratunik. Drugie miejsce zajęłą: Barbara Bałdyga, a z brązowymi medalami wrócili: Ignacy Alancewicz, Łucja Alancewicz, Zosia Turowska, Szymon Kordek, Ignacy Wołczkiewicz, Jakub Tomaszek, Iga Długokęcka, Szymon Modzelewski, Mikołaj Modzelewski i Aleksander Tański.

- Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom za wielkiego ducha walki i serce zostawione na macie – komentuje występ swojej ekipy Dariusz Hrynowiecki. Opiekunem zawodników był Maciej Żyliński, a jednym z sędziów Grzegorz Pliszka.