Po raz drugi z rzędu Michał Jędrzejczyk wygrał  turniej Pucharu Polski Juniorów w kategorii wagowej + 100 kg.

Michał znów najlepszy w Pucharze Polski...
Michał Jędrzejczyk (zdjęcie z lewej) stanął na najwyższym stopniu podium turnieju Pucharu Polski w Sochaczewie. Wiktor Dodajewski był trzeci na zawodach w Koszalinie.

W zawodach rozgrywanych w Sochaczewie rywalizowało ponad 150 zawodników i zawodniczek z Polski, Włoch, Azerbejdżanu, Ukrainy i Białorusi. Zawodnik szczycieńskiej „Gwardii” stoczył 4 walki, wszystkie wygrywając przed czasem. - Na uznanie zasługuje fakt, że żadnemu z przeciwników Michała nie udało się wykonać na nim ani jednej punktowanej techniki – cieszy się jego trener Michał Dymerski. Miesiąc wcześniej reprezentant „Gwardii” wystąpił w  Pucharze Europy Juniorów. W swoim debiucie na zawodach tej rangi zajął 7. miejsce, ulegając tylko znacznie bardziej utytułowanym przeciwnikom, m.in. aktualnemu brązowemu medaliście Mistrzostw Świata Węgrowi Richardowi Sipoczowi.

… A WIKTOR BYŁ TRZECI

Wiktor Dodajewski, zawodnik „Gwardii” Szczytno występujący w wadze do 73 kg, zajął trzecie miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w judo rozgrywanych w Koszalinie. Na 4 stoczone pojedynki 3 rozstrzygnął na swoją korzyść przed czasem. Dzięki temu sukcesowi uzyskał bezpośrednią kwalifikację na zbliżające się Mistrzostwa Polski.

Inna reprezentantka szczycieńskiego klubu, Maja Rykowska, odpadła w fazie eliminacyjnej.