Młodzi zawodnicy Katany Novum Szczytno wywalczyli dziesięć medali w IV Mikołajkowym Turnieju Dzieci w Brazylijskim Jujitsu, który odbył się w Mińsku Mazowieckim. W klasyfikacji drużynowej szczytnianie zajęli trzecie miejsce.

Mikołajkowy prezent Katany

Najlepiej spisali się najbardziej doświadczeni z młodych zawodników Katany: Zuzanna Kania (44 kg) i Kamil Zapadka (48 kg), którzy wygrali swoje kategorie. Na drugim stopniu podium stanęli Tomasz Witkowski (42 kg) i Piotr Szewczak (44 kg). Co ciekawe, drugi z wymienionych zawodników, by awansować do finału, musiał przejść aż przez 5 dogrywek.

Trzecie miejsce w Mińsku zajęli: Bartłomiej Witkowski (24 kg), Gaspar Święcicki (36 kg), Antoni Skowroński (40 kg), Tymoteusz Stachura (32 kg), Stanisław Łukaszewski (28 kg) i Damian Srebrzyński (36 kg). - Cieszę się z tego startu. Kamil i Zuzia zdeklasowali swoich rywali, a pozostałe dzieciaki-siedmiolatki- pokazały, że wiedzą , o co chodzi w jujitsu i ich rozwój przebiega w dobrym kierunku - podsumowuje trener szczycieńskiej ekipy Jacek Szewczak.