Marcin Prusaczyk, młody judoka Pol.KS-u Szczytno został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju w Olsztynie.

Mikołajkowy turniej

W sobotę 6 grudnia w Olsztynie odbył się Turniej Mikołajkowy Dzieci w Judo. Udział w nim wzięło blisko 50 młodych judoków z 5 klubów województwa warmińsko-mazurskiego.

Dobrze spisali się startujący w nim zawodnicy Pol.KS-u ze Szczytna, którzy zdobyli 2 medale oraz kilka punktowanych miejsc. Złoty medal w kat. wagowej do 43 kilogramów zdobył Marcin Prusaczyk, który wygrał 5 walk w tym 4 przed czasem. Marcin otrzymał również puchar dla najlepszego zawodnika turnieju. Medal srebrny wywalczył Nikodem Woźniak w kat. wagowej do 31 kilogramów, wygrywając 3 walki przed czasem, ulegając w finale zawodnikowi z Olsztyna. O krok od zdobycia medali byli: Kamil Keita oraz Aleksander Wasilcow, którzy w kat. wagowej do 31 kilogramów po wygraniu 2 walk każdy, zajęli odpowiednio miejsca 4 i 5. Również blisko podium był Łukasz Kielin w kat. wagowej do 36 kilogramów zajmując 4 miejsce. Zawodnicy imponowali wolą walki i poziomem technicznym.