W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Adrianną Trzepiotą, pisarką pochodzącą ze Szczytna. Autorka, miłośniczka Mazur i działaczka na rzecz ochrony dzikich zwierząt, opowiedziała m.in. o początkach swojej przygody z pisaniem oraz trudnościach ze znalezieniem wydawcy.

Miłośniczka Mazur i wilków
Na spotkanie z pisarką przybyło liczne grono czytelników

Autorka obecnie mieszka i pracuje w Warszawie, lecz, jak sama podkreśla, jej serce zawsze będzie w Szczytnie, czego dowiodła pisząc 3-częściową serię („Zwilczona”, „Sekretna zima Jaśminy” oraz „Amulet Jaśminy”), której fabuła jest osadzona w naszym mieście i okolicach.

Podczas spotkania opowiedziała o najnowszej książce „Zimowa jutrzenka”, w której również nie zabrakło mazurskich krajobrazów. W powieściach Adrianny Trzepioty możemy odnaleźć silne zamiłowanie do historii i legend związanych z wilkami. Jest również członkinią Stowarzyszenia dla Natury „Wilk” zajmującego się ochroną i działaniami na rzecz ssaków drapieżnych, m. in. wilków, rysi i niedźwiedzi.

Podczas spotkania opowiedziała o początkach przygody z pisaniem, o trudnościach w znalezieniu wydawcy oraz o spotkaniach z niezwykłymi ludźmi, dzięki którym jej marzenie o pisaniu i wydaniu książek stało się faktem. Na zakończenie Adrianna Trzepiota odebrała gratulacje od burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego, który podziękował jej za promowanie Szczytna i Mazur oraz życzył dalszych sukcesów pisarskich.

Licznie przybyła publiczność chętnie zadawała pytania, na które autorka z wielką szczerością odpowiadała. Po spotkaniu można było otrzymać dedykację w książce, porozmawiać lub zrobić wspólne zdjęcie z pisarką.

(b)