Firma deweloperska Novdom z siedzibą w Przasnyszu ma zamiar wybudować w Szczytnie nowe osiedle mieszkaniowe. Z myślą o tym inwestor chce kupić

od miasta tereny leżące w sąsiedztwie ulic Jagiellończyka, Królowej Jadwigi i Lidzbarskiej.

Na początek miałoby tu powstać około 100 mieszkań wraz z parkingami, garażami, zielenią

oraz miejscami do rekreacji.

Firma deweloperska Novdom z siedzibą w Przasnyszu ma zamiar wybudować w Szczytnie nowe osiedle mieszkaniowe. Z myślą o tym inwestor chce kupić

od miasta tereny leżące w sąsiedztwie ulic Jagiellończyka, Królowej Jadwigi i Lidzbarskiej. Na początek miałoby tu powstać około 100 mieszkań wraz z parkingami, garażami, zielenią oraz miejscami do rekreacji.

Minimiasteczko na Królewskim osiedlu

ETAPOWA INWESTYCJA

Na osiedlu Królewskim miasto posiada obecnie ok. 6 hektarów gruntu. Chodzi o tereny zlokalizowane za kościołem św. Krzyża, w sąsiedztwie ulic Jagiellończyka, Królowej Jadwigi i Lidzbarskiej. Na początku roku zainteresowanie ich zakupem wyraziła firma deweloperska Novdom mająca swoją siedzibę w Przasnyszu. Planuje ona wybudowanie w tym miejscu osiedla jedno- i wielorodzinnych domków. - Firma chce kupować grunty etapami i stopniowo realizować kolejne części inwestycji – informuje wiceburmistrz Szczytna Krzysztof Kaczmarczyk. Przyszłe osiedle, podobnie jak inne tego typu przedsięwzięcia realizowane przez Novdom, miałoby być zamknięte i monitorowane. Oprócz zabudowy mieszkaniowej znalazłyby się tam również place zabaw, drogi wewnętrzne oraz tereny do rekreacji – korty tenisowe, staw, fontanna. Na osiedlu mogłyby powstać także punkty usługowe, w tym apteki czy kawiarnie.

- Byłby to rodzaj odrębnego minimiasteczka – tłumaczy Andrzej Dąbrowski, prezes zarządu spółki Novdom i zarazem dyrektor operacyjny. Na początek zaplanowano budowę około 100 mieszkań, 80 miejsc parkingowych oraz 30 garaży.

WIDZĄ POTENCJAŁ

Plany dewelopera dotyczące Szczytna poprzedziły badania, które wykazały, że w mieście jest zapotrzebowanie na tego typu inwestycje.

- Szczytno to miasto mające ogromny atut turystyczny, a budownictwo mimo to tutaj kuleje – tłumaczy Andrzej Dąbrowski. - Widzimy tu duży potencjał – dodaje. Z planów inwestora zadowolone są władze miasta.

- Z naszego punktu widzenia dobre jest to, że inwestor zamierza zagospodarować cały teren, łącznie z budową dróg, urządzeniem zieleni i miejsc do wypoczynku – podkreśla wiceburmistrz Kaczmarczyk. Firma deweloperska wystąpiła już o wydanie warunków zabudowy. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na sprzedaż gruntów. Według wiceburmistrza może się on odbyć pod koniec tego roku. Osoby zainteresowane kupnem mieszkań na nowym osiedlu będą musiały zapłacić za 1 m2 kwotę rzędu 3 tys. złotych.

- Nasza spółka stara się nie oszczędzać na materiałach wykorzystywanych do budowy. Korzystamy z produktów najwyższej jakości, które do tanich nie należą – mówi Andrzej Dąbrowski.

Firma Novdom działa od czterech lat. Zaczęła od rynku lokalnego realizując inwestycje na Mazowszu, w tej chwili poszerza jednak swoją działalność. Wybudowała już osiedla w Płońsku oraz Przasnyszu, wkrótce odda do użytku mieszkania w Ciechanowie. Obecnie prowadzi budowę osiedla w Olsztynie.

(ew)/fot. Novdom