Kamil Frydrych, - młody zawodnik Pol.KS-u Szczytno zajął drugie miejsce w "Biegu Miodobrania", rozegranym w Myszyńcu z okazji obchodzonego tam święta miodu.

W stawce 40 zawodników, biegnących na dystansie 5,5 km, najszybszym okazał się Wojciech Więckowski z Warszawy, uzyskując czas 16,35 min. Drugi linię mety, 14 sekund później, minął zawodnik Pol.KS-u Kamil Frydrych. W pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch zawodników AKB Szczytno. Jacek Ciełuszecki zajął 6 miejsce (18,08), a Krzysztof Wilczek - 10 (19,10). Na dalszych pozycjach uplasowali się Zygmunt Zapadka, Marcin Koziatek i Stefan Jankowski.

Miłą niespodzianką przygotowaną przez organizatorów było obdzielenie każdego z zawodników słoikiem miodu i chlebem pieczonym na liściu.

* * *

W sobotę 6 września w Białymstoku odbył się IV Maraton Podlaski. Zwyciężył Sławomir Sztejter z Gołdapi uzyskując czas 2:34:49.

W grupie ok. 100 zawodników znalazło się 4 maratończyków ze Szczytna. Najszybciej spośród nich linię mety minął Krzysztof Wilczek zajmując 30 miejsce (3:28:49); Zygmunt Zapadka był 46 (3:52:52), Krzysztof Zygnerski - 48 (4:01:05), a Stefan Jankowski - 50 (4:04:04). Pan Stefan, najstarszy w ekipie szczycieńskich maratończyków, zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej!

- Do Białegostoku pojechaliśmy w ramach przygotowań do Maratonu Berlińskiego, który odbędzie się 28 września. Sprawdzian wypadł dobrze i choć nie zajęliśmy punktowanych miejsc, cieszymy się z uzyskanych wyników - ocenił swój i kolegów start prezes AKB Szczytno Krzysztof Wilczek.