Bartosz Rzepecki, zawodnik POLICYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO w Szczytnie zdobył tytuł Mistrza Holandii Federacji IBF w judo.

W otwartych Mistrzostwach Holandii (15 marca) rywalizowało 600 zawodniczek i zawodników z 70 klubów, reprezentujących 9 państw. Zawody rozgrywano w czterech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzików, juniorów oraz seniorów.

Bardzo dobrze spisał się junior Pol.KS-u Szczytno Bartosz Rzepecki zajmując w wadze do 73 kg pierwsze miejsce.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkich swoich rywali pokonał przed czasem, kolejno: dwóch Holendrów, Polaka i w finale zawodnika Belgii.

* * *

Reprezentant Pol.KS-u Szczytno, Krzysztof Woźniak zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim turnieju kwalifikacyjnym juniorów i juniorek młodszych.

Zawody odbyły się 23 marca w Jastrzębiu Zdroju. Wkrótce Krzysztofa czeka największy tegoroczny sprawdzian - mistrzostwa kraju.

- Dobra postawa szczycieńskich judoków to efekt pracy duetu trenerskiego Tadeusza i Michała Dymerskich - mówi kierownik sekcji judo Pol.KS-u Jarosław Horoszkiewicz. - Jest też w tym spora zasługa dyrekcji SP 2 w Szczytnie, która pozwala Michałowi Dymerskiemu łączyć obowiązki nauczyciela z licznymi wyjazdami na zawody w całej Polsce.