W dniach 4-7 kwietnia w Sopran (Węgry) odbyły się XIV Mistrzostwa Europy Policji w Judo. W mistrzostwach udział wzięło 119 zawodników oraz 47 zawodniczek z 30 krajów.

W reprezentacji Polskiej Policji wystąpiły dwie judoczki Policyjnego Klubu Sportowego ze Szczytna: Monika Kowalska - waga 70 kg oraz Kamila Zgolak - 78 kg. Obie zajęły siódme miejsca. Medal brązowy wywalczyła w wadze 63 kg niedawna studentka WSPol. w Szczytnie Bogumiła Olechnowicz, obecnie występująca w barwach Szkoły Policji w Słupsku.

Reprezentacja męska zdobyła dwa medale. Srebrny w wadze 73 kg zdobył Piotr Kamrowski z Katowic, medal brązowy wywalczył w wadze 100 kg Piotr Dudek z Gdańska.

W łącznej klasyfikacji zespołowej reprezentacja Polskiej Policji zajęła piąte miejsce. Zwyciężyła Francja przed Rosją i Niemcami. Trenerem reprezentacji kobiecej był starszy wykładowca WSPol. w Szczytnie Tadeusz Dymerski.