W miniony piątek odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Ich uczestnicy, uczniowie szkół podstawowych, średnich i gimnazjów, musieli wykazać się wiedzą w różnych sytuacjach związanych z ratowaniem życia.

Mistrzowie pierwszej pomocy
Zwycięzcy mistrzostw wraz z organizatorami. Z prawej uczniowie wykonują jedno z zadań na stanowisku w parku nad małym jeziorem

Organizatorzy, czyli Oddział Rejonowy PCK w Szczytnie wraz z Grupą Ratowniczą Fundacji AUTRIMPUS i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie przygotowali do zaliczenia 5 stanowisk urazowych takich jak: udzielenie pomocy poszkodowanemu w wypadku samochodowym oraz rowerowym, porażenie prądem elektrycznym, poszkodowany z oparzeniem oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Bazą zawodów był Miejski Ośrodek Sportu, poszczególne stacje rozlokowano na terenie Szczytna. W rywalizacji udział wzięło 10 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły średnie. W poszczególnych kategoriach wygrali: Szkoła Podstawowa w Jedwabnie, Gimnazjum Sportowe przy ZS 3 w Szczytnie i Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie.

(kee)