W miniony weekend na drogach powiatu szczycieńskiego policja prowadziła działania pod nazwą „Młodość. Brawura. Prędkość”. Ich głównym celem było wyeliminowanie z ruchu kierowców przekraczających prędkość. Podczas działań, w piątek i sobotę, policjanci skontrolowali 95 kierujących, w tym 27 w wieku od 18 do 24 lat. Zastosowali 59 postępowań mandatowych, z czego 7 dotyczyło młodych osób.

Młodość, brawura, prędkość
Prowadzone przez policję działania dowodzą, że wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy

W Rozogach w ręce stróżów prawa wpadł 42-latek, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 110 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i dostał 10 punktów karnych. Oprócz tego ma także zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.

W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu także dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich to 39-letni mieszkaniec gminy Szczytno, który w Wawrochach jechał oplem corsą, mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Z kolei w Szczytnie na ul. Leyka 33-letni mieszkaniec gminy Wielbark kierujący alfa romeo miał prawie dwa i pół promila. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, ponieważ tydzień wcześniej zostały mu one odebrane po tym, jak kierował autem na podwójnym gazie. Obaj mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.