Monika Górka, 12-latka z Olsztyna, wygrała I Mistrzostwa Szczytna Kobiet w Tenisie Ziemnym. W szranki stanęło 13 przedstawicielek płci pięknej.

Młodość znowu górą

Niedawno pisaliśmy o planach założenia w Szczytnie towarzystwa tenisowego. Podobny klub zdążył już się ukonstytuować, choć jego założycielami są zupełnie inne osoby. Tydzień od momentu swojego powstania Tenis Club Szczytno zorganizował mistrzostwa miasta, w których wystartowały panie i dziewczęta. Na kortach WSPol stawiło się 13 zawodniczek, rywalizujących najpierw w grupach. W poszczególnych spotkaniach rozgrywany był tylko jeden set. Turniejowe boje trwały około 6 godzin – niektóre wymiany zwracały uwagę swoją długością. - Było na co popatrzeć – komentuje główny sprawca imprezy Witold Mocarski. Najlepszą zawodniczką mistrzostw okazała się 12-letnia olsztynianka, Monika Górka. Zwyciężczyni, która trenuje już od 6 lat, w finale pokonała 6:2 Agnieszkę Zarębę. Na 3. miejscu uplasowały się ex aequo Paulina Nowotka (wnuczka Ryszarda Nowotki, kilkukrotnego mistrza Szczytna i... jednego z sędziów sobotniego turnieju) oraz Ewa Amborska. Na najlepsze tenisistki czekały puchary ufundowane przez szczycieński MOS, pozostałe zawodniczki uhonorowano plakietkami. Nagrody wręczał szczycieński starosta Jarosław Matłach.

Panie, które wzięły udział w mistrzostwach, zadbały również o poczęstunek dla uczestniczek i kibiców – podczas turnieju można było spróbować wypieków własnej roboty i zakupionych owoców.

Grupę założycieli Tenis Clubu tworzy 14 osób. Prezesem został Witold Mocarski, funkcję wiceprezesa pełni Ewa Amborska. „Celem naszym ma być przede wszystkim dobra zabawa i zachęcanie do masowego uprawiania tenisa bez względu na wiek.” - czytamy w motcie, które przyświeca zawodnikom z Tenis Clubu. W najbliższą sobotę TC wespół z MOS-em zaprasza na „dobrą zabawę” panów. Miejscem pojedynków o mistrzostwo Szczytna mężczyzn będą ponownie korty WSPol. Początek o godz. 9.00.