Miotacze Gwardii Szczytno swój udział w krajowych mityngach okrasili rekordami życiowymi i zajęciem wysokich miejsc w swoich kategoriach. Szczytnianie wystąpili najpierw w Aleksandrowie Łódzkim, potem przenieśli się do Kielc.

Młodzi miotacze z rekordami
Szczytnianie wrócili z krajowych wojaży w dobrych humorach

- W Aleksandrowie nasi zawodnicy w składzie: Jakub Borkowski, Marcel Ambroziak i Karol Kijewski zaliczyli w sumie pięć startów i w każdym z nich ustanowili nowe rekordy życiowe – cieszy się trener Ireneusz Bukowiecki. Jakub Borkowski wygrał w kategorii juniorów (U20) zarówno w pchnięciu kulą (15.57 m), jak i rzucie dyskiem (43.42 m). W konkursie pchnięcia kulą młodzików (U16) Karol Kijewski zajął drugie miejsce z bardzo dobrym wynikiem - 11.50 m. - Warto dodać, że w poprzednim starcie na stadionie Karol pchnął 8.59 m, ale kulą 4-kilogramową, tak że w ciągu pół roku poprawił się o blisko 3 metry cięższym sprzętem! – przypomina trener Bukowiecki.

Podczas tego samego mityngu Karol Kijewski zajął trzecie miejsce w rzucie dyskiem (35.80), natomiast debiutujący Marcel Ambroziak był siódmy z wynikiem 30.80 m.

W Kielcach reprezentacja Gwardii Szczytno wystartowała w tym samym składzie. Jakub Borkowski po raz kolejny ustanowił rekord życiowy w rzucie dyskiem (45.09 m). Dwa zwycięstwa wśród młodzików odniósł natomiast Karol Kijewski. Najpierw triumfował w kuli z wynikiem 11.25 m. - Najlepsze nadeszło dopiero w konkursie dysku. Karol w szóstej kolejce odpalił prawdziwą bombę i rzutem na 42.82 m zapewnił sobie zwycięstwo, jednocześnie poprawiając rekord życiowy sprzed tygodnia o ponad 7 metrów! - podziwia wyczyn młodego gwardzisty Ireneusz Bukowiecki. W tym samym konkursie 3. miejsce zajął Marcel Ambroziak (30.53 m).

Nasi miotacze znajdują się w krajowej czołówce w swoich kategoriach wiekowych. Jakub Borkowski zajmuje 3. miejsce na listach krajowych zarówno w kuli, jak i w dysku w kategorii U20. Karol Kijewski plasuje się na 3. miejscu w Polsce w kuli i 5. miejscu w dysku, natomiast Marcel Ambroziak jest na 12. pozycji w rzucie dyskiem (kategoria U16).