Klaudia Camilla Twardzik – Poloczek i Damian Poloczek to kolejni wykonawcy biorący udział w cyklu pasymsko – dźwierzuckich spotkań z muzyką organową i kameralną. Będzie można ich posłuchać już w najbliższą sobotę w kościele ewangelicko – augsburskim w Pasymiu.

Młodzi organiści zagrają  w Pasymiu
Klaudia Camilla Twardzik - Poloczek
Młodzi organiści zagrają  w Pasymiu
Damian Poloczek

Tym razem w pasymskim kościele ewangelickim wystąpi para młodych organistów – doskonale znana już miejscowej publiczności Klaudia Camilla Twardzik – Poloczek oraz Damian Poloczek. Pani Klaudia naukę muzyki rozpoczynała w klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Szczytnie. Edukację kontynuowała Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie w klasie organów. W 2013 r. rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a studia magisterskie kontynuowała w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Obecnie jest studentką na kierunku dyrygentura symfoniczno – operowa. Od kilkunastu lat jest organistką Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Pasymiu, na swoim koncie ma także współpracę z chórem Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Katowicach „Largo Cantabile”. Damian Poloczek to organista i klawesynista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Katowicach, którą ukończył w klasie organów oraz Studium Organistowskiego Archidiecezji Katowickiej. Jest uczestnikiem licznych kursów interpretacji muzyki organowej i klawesynowej prowadzonych przez wybitnych pedagogów oraz wirtuozów. Prowadzi czynną działalność na polu muzyki kościelnej jako dyrygent. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i poza jego granicami.

Pasymski koncert odbędzie się w sobotę 28 sierpnia o godz. 18.00 w kościele ewangelicko – augsburskim w Pasymiu. Wstęp wolny.

(kee)