Wielbarska OSP szuka młodego narybku. W najbliższą sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Zgłaszać mogą się chłopcy i dziewczęta w wieku od 12 do 16 lat.

Młodzi strażacy pilnie poszukiwani

Nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Wielbark odbędzie się 30 kwietnia o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. Jak zapewnia komendant gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wielbarku Tomasz Chodyna, nie trzeba spełniać żadnych wielkich wymagań. - Najważniejszy warunek to po prostu chęć – podkreśla. Nabór podyktowany jest tym, że już od dwóch lat miejscowa OSP nie ma drużyny dziewcząt, a chłopcy dorośli. - Część z nich wyjechała, a dwie osoby przeszły do dorosłej jednostki i niebawem, po ukończeniu kursu, staną się już pełnoprawnymi jej członkami – informuje Tomasz Chodyna. Przynależność do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej to dla wielu jej członków wstęp do dalszej przygody ze strażą. - Bardzo się cieszymy, jeżeli każdego roku w szeregi dorosłej OSP wstępuje jedna lub dwie osoby z drużyny – mówi komendant.

Członkowie MDP w prawdziwych akcjach, z racji niepełnoletności i braku szkoleń nie uczestniczą, ale za to biorą udział w gminnych zawodach sportowo – pożarniczych, zapoznają się ze strażackim sprzętem i ćwiczą tak, jak dorośli.

(ew)