Uczniowie szkół podstawowych w Lipowcu i Olszynach oraz ZS nr 3 w Szczytnie triumfowali w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Teraz przed nimi rywalizacja na etapie wojewódzkim.

Młodzi znawcy strażackiego fachu
Organizatorzy powiatowych eliminacji turnieju wraz z laureatami z klas I-IV szkół podstawowych

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbyły się w ubiegłym tygodniu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. W turnieju podzielonym na trzy grupy wiekowe, wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół z terenu powiatu szczycieńskiego, w tym z Wielbarka, Pasymia, Szczytna, Jedwabna, Olszyn, Wawroch i Lipowca.

Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Zwycięzcy zostali uhonorowani przez starostę Jarosława Matłacha, oraz komendanta powiatowego PSP st. bryg. Grzegorza Rybaczyka, którzy życzyli im powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.

- Takie inicjatywy są bardzo ważne dla edukacji społecznej w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Dzięki nim młodzi ludzie mogą zwiększyć swoją wiedzę na temat przepisów przeciwpożarowych, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w codziennym życiu. Wiedza zdobyta podczas turnieju może okazać się bardzo przydatna w przypadku sytuacji kryzysowych, kiedy każda sekunda i k ażda decyzja są kluczowe - podkreślał starosta Jarosław Matłach.

(p), (kee)

Klasyfikacja końcowa:

Uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV

1.

Miłosz Przybyłowski,

ZS-P w Lipowcu

2. Oliwia Kulas, SP Olszyny

3.

Wojciech Błaszczak,

SP w Pasymiu

Uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII

1. Amelia Kaczmarczyk, SP Olszyny

2.

Miłosz Wojciechowski,

ZS w Jedwabnie

3. Filip Dąbkowski, SP w Wielbarku

Uczniowie szkół ponadpodstawowych

1.

Michał Wojciechowski ,

ZS nr 3 w Szczytnie

2.

Małgorzata Michalak,

ZS nr 3 w Szczytnie

3.

Jakub Dąbrowski ,

ZS nr 2 w Szczytnie