W powiecie szczycieńskim zapanowała osobliwa moda na jazdę bez uprawnień. Nie ma tygodnia, żeby funkcjonariusze nie zatrzymali kierowców, którzy wybrali się w podróż bez stosownych dokumentów.

W czwartek 28 kwietnia w Jedwabnie szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. W trakcie sprawdzania danych w policyjnym systemie informatycznym wyszło na jaw, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do lat dwóch.

Kolejny kierujący, który zdecydował się na kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, wpadł w sidła drogówki tego samego dnia tuż przed godziną 21.00. Za kierownicą volkswagena passata siedział 30-letni mieszkaniec gminy Rozogi. On także miał cofnięte przez starostę szczycieńskiego uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym bez zastosowania się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień. Zgodnie z Kodeksem karnym, za to przestępstwo odpowie przed sądem.