W tym tygodniu przedstawiamy pierwszą parę finalistów Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Są to dwie panie z gminy Dźwierzuty – Agnieszka Rudnicka z Dąbrowy i Monika Madrak z Sąpłat. Pierwsza wygrała wybory na nową kadencję i nadal będzie stać na czele swojego sołectwa. Druga po dwóch kadencjach zrezygnowała z funkcji. Bierze jednak udział w naszym konkursie, bo oceniamy w nim dokonania sołtysów w roku minionym. Przypominamy, że sołectwa, których przedstawiciele zajmą w plebiscycie I, II i III miejsca, otrzymają od starosty nagrody finansowe w wysokości 3, 2 i 1 tys. złotych.

AGNIESZKA RUDNICKA - DĄBROWA

Monika Madrak i Agnieszka RudnickaPani Agnieszka rozpoczyna właśnie drugą kadencję sołtysa Dąbrowy. We wsi mieszka od siedmiu lat. Przeprowadziła się tu z Olsztyna. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem technologii żywienia. Wraz z mężem prowadzi w Dąbrowie małe gospodarstwo agroturystyczne. Wychowują wspólnie troje dzieci. Za rządów pani Agnieszki we wsi powstała świetlica, udało się też poprawić stan oświetlenia oraz powiększyć ogólnodostępną plażę. Jej hobby to gotowanie i podróże.

 

MONIKA MADRAK - SĄPŁATY

Sołtysem Sąpłat była przez dwie kadencje. W tegorocznych wyborach postanowiła już jednak nie startować. Jak tłumaczy, zdecydowały o tym obowiązki zawodowe i rodzinne. - Miałam coraz mniej czasu. Teraz potrzebuję trochę spokoju – tłumaczy pani Monika. Najbardziej cieszy ją to, że w trakcie swojego sołtysowania zrealizowała postawione sobie na początku cele – urządzenie ogólnodostępnej plaży w Sąpłatach i wybudowanie placu zabaw w Julianowie. - Z obu tych inwestycji jestem bardzo dumna – przyznaje była już sołtys. Nie zrezygnowała jednak do końca z pracy na rzecz sołectwa. Weszła w skład nowo wybranej rady sołeckiej. Zapowiada, że będzie służyć pomocą nowej sołtys wsi, Aurelii Lorenz. Monika Madrak pracuje w Środowiskowym Domu Pomocy w Sąpłatach. Jest mężatką, ma jedno dziecko.

(ew)

Oto finałowa piętnastka:

1. Barbara Bruździak (Wielbark)
2. Helena Dąbkowska (Faryny)
3. Magda Gąsiorowska (Burdąg)
4. Janusz Gębczyński (Narty)
5. Monika Gwiazda (Kolonia)
6. Elżbieta Jabłonowska (Jeruty)
7. Mariola Jabłońska (Jesionowiec)
8. Andrzej Januszewski (Krzywonoga)
9. Małgorzata Kamińska (Tylkowo)
10. Kazimierz Łuszczaniec (Leśny Dwór)
11. Monika Madrak (Sąpłaty)
12. Adolf Pasztaleniec (Trelkowo)
13. Agnieszka Rudnicka (Dąbrowa)
14. Halina Zyśk (Wilamowo)
15. Adam Żywica (Wały)