„Mamusiu, co to za ptaszek” – taki tytuł nosił spektakl teatralny w wykonaniu teatru Agrafka z Chełmna. Przedstawienie zostało wystawione w miniony piątek w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku.

Monodram matki
Aktorka Iga Jambor – Skupniewicz wprowadziła widzów w świat skomplikowanych relacji między matką a dziećmi

Widzowie mieli okazję obejrzeć monodram w wykonaniu Igi Jambor-Skupniewicz, która zagrała matkę dwójki dzieci i w bajkowy, bardzo literacki sposób wprowadziła widzów w świat skomplikowanych relacji rodzinnych oraz dylematów towarzyszących kobiecie. Bohaterka otrzymuje list z zagranicy z propozycją wyjazdu na dłuższy czas, nęcona możliwością zrobienia kariery. Staje wówczas przed dylematem co ma wybrać. Wspaniała gra aktorska, światła i towarzysząca spektaklowi muzyka spowodowały, że publiczność mogła wczuć się w rolę głównej bohaterki.

Aktorka wraz z reżyserem Krystianem Wieczyńskim otrzymali gromkie brawa od widzów. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się spotkanie pomysłodawców spektaklu z publicznością. Przedstawienie zdobyło I nagrodę na XII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem o „Złotą Podkowę Pegaza” w Suwałkach.

Spektakl został wystawiony w ramach zadania publicznego pn. „Cykl letnich koncertów w zabytkach Wielbarka” i dofinansowany przez Gminę Wielbark. Organizatorem była Fundacja Kreolia Kraina Kreatywności w Jerutkach we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wielbarku.

(m)