W minioną niedzielę w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku odbył się wyjątkowy koncert wypełniony przebojami zespołu The Beatles, Krzysztofa Klenczona i Czesława Niemena. Gwiazdą wieczoru były Żuki, którym towarzyszyły chóry z Wielbarka i Świętajna.

Muzyczna podróż z Żukami
Żuki przypomniały piosenki m.in. The Beatles i Krzysztofa Klenczona

W niedzielę, 1 lipca, w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku odbył się koncert pt. „All You Need is Love” wypełniony repertuarem zespołu The Beatles, Krzysztofa Klenczona i Czesława Niemena. Publiczność dopisała - to niesamowite wydarzenie obejrzało prawie 300 osób z po­wiatu szczycieńskiego oraz przyjezdni goście.

Podczas koncertu na scenie wystąpiło ponad 40 wykonawców. Na samym początku zaprezentowały się dwie młode wokalistki – Karolina Grzywińska i Agnieszka Mirkowicz. Następnie przyszła pora na gwiazdę wieczoru - zespół Żuki, któremu towarzyszyły chóry: Pasjonata ze Świętajna i In Tempo z Wielbarka pod kierownictwem Joanny Gawryszewskiej.

Podczas koncertu Żukom towarzyszyły chóry: In Tempo z Wielbarka i Pasjonata ze Świętajna

Zespół Żuki z Bydgoszczy od 1987 roku popularyzuje głównie wielkie przeboje brytyjskiej grupy The Beatles, Krzysztofa Klenczona oraz autorskie piosenki. Dotychczas występowali w 16 krajach, a także na wielu festiwalach. Byli częstymi gośćmi również podczas Dni i Nocy Szczytna, jako jeden z wykonawców koncertów poświęconych pamięci Krzysztofa Klenczona. Zespół tworzą: Piotr Andrzejewski - gitara, wokal, Adam Staniszewski - gitara, wokal, Marek Posieczek - gitara basowa, wokal, Jerzy Bołka - perkusja oraz występujący od wielu lat z Żukami piosenkarz i pianista Joachim Perlik, znany z programu TVP „Jaka to melodia?”, uznawany przez krytyków muzycznych za najlepszego wykonawcę utworów Czesława Niemena. Warto podkreślić, że koncert zbiegł się z 50-leciem powstania filmu „Yellow Submarine”, który jest oparty na muzyce zespołu The Beatles. - Muzyczne rytmy lat 60. i 70. świetnie wpisały się w klimat zabytkowego wielbarskiego obiektu – podsumowuje Milena Zapadka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku, który zorganizował koncert. (j)