W Zespole Szkół w Jedwabnie odbył się XV Powiatowy Konkurs Piosenki Miłosnej „Kochać, jak to łatwo wyśpiewać” adresowany do dzieci i młodzieży. W tym roku udział w nim wzięło 41 podmiotów wykonawczych, wśród których znaleźli się zarówno soliści, jak i zespoły.

Muzyczne oblicza miłości
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów

Konkurs Piosenki Miłosnej „Kochać, jak to łatwo wyśpiewać” ma już długą tradycję. Jego pomysłodawczynią i inicjatorką jest Ewa Przychodzka, obecna wicedyrektor Zespołu Szkół w Jedwabnie. Dwa lata temu organizacyjną pałeczkę przejęła od niej Barbara Gnoza – Wawrzynkiewicz, nauczycielka muzyki, plastyki i techniki. Co ciekawe, przed laty, jako uczennica, sama brała udział w konkursie, zdobywając w nim najwyższe laury.

W tym roku do muzycznej rywalizacji przystąpiło 41 podmiotów wykonawczych, wśród których byli zarówno soliści, jak i zespoły. Jury w składzie Jolanta Pełka, Krystyna Materna, Agata Kowalczyk i Adam Cudak oceniało ich w kategoriach: przedszkola, klasy I – III, IV – VI, VII – VIII i zespoły. Po raz pierwszy wykonawcy mogli zaprezentować swoje umiejętności przy profesjonalnym nagłośnieniu, które zapewnił Bartosz Abramski. Koncert prowadziły Jolanta Pietruczuk i Barbara Gnoza – Wawrzynkiewicz. Uczestnicy przygotowali zróżnicowany repertuar. Młodsi śpiewali głównie o miłości do mamy, starsi wybierali piosenki bardziej liryczne. - Zwracamy uwagę na to, aby repertuar był dostosowany do wieku dzieci, żeby wiedziały one, o czym śpiewają – podkreśla Barbara Gnoza - Wawrzynkiewicz. Dodaje, że w tym roku poziom był bardzo wysoki i jury miało twardy orzech do zgryzienia, przyznając poszczególne miejsca.

Zwycięzcy otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Ponadto na uczestników czekał również słodki poczęstunek.

(ew)

WYNIKI

KAT. PRZEDSZKOLA: I miejsce – Amelia Łańcucka, Hanna Zalewska (obie Kreolia – Kraina Kreatywności), II – Antonina Kamola (ZS w Jedwabnie), III – Gloria Wichowska (Sołectwo Jedwabno);

KAT. KL. I – III: I – Zofia Stałanowska (Kreolia – Kraina Kreatywności), Blanka Włodkowska (ZS w Jedwabnie), II – Gabriela Andraczek (SP nr 3 w Szczytnie), Lena Szynaka (Kreolia – Kraina Kreatywności), Agnieszka Siemak (SP w Świętajnie), III – Weronika Szypowska (SP w Rudce), Liliana Adamska (SP nr 6 w Szczytnie);

KAT. KL. IV – VI: I – Aleksandra Rochmalska (SP w Świętajnie), II – Roksana Wichowska (ZS w Jedwabnie), III – Aleksandra Pietruczuk (ZS w Jedwabnie), Klaudia Kulas (Dom Muzy);

KAT KL. VII – VIII: I – Julia Grzywińska (Kreolia – Kraina Kreatywności), II – Aleksandra Koperska (ZS w Jedwabnie), III – Zofia Gronowska (SP w Świętajnie);

ZESPOŁY: I - „Bamkozam” pod kier. Barbary Gnozy – Wawrzynkiewicz (ZS w Jedwabnie), II – esPe2 pod kier. Judyty Mazur (SP z OI nr 2), III – La Voce pod kier. Agnieszki Skryckiej (Dom Muzy).

W kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce zajęła Amelia Łańcucka (na zdjęciu z jurorką, Jolantą Pełką z ZPiT „Jedwabno”)
Aleksandra Rochmalska z SP w Świętajnie wygrała w kategorii klas IV – VI