Trwa pierwszy etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym tygodniu przypominamy kandydatów z gmin Jedwabno

i Pasym. Do tej pory w naszej zabawie większe sukcesy odnosili reprezentanci tej pierwszej. Czy w tym roku karta się odwróci?

Na kogo postawią w Jedwabnie i Pasymiu?

W pięciu dotychczasowych edycjach plebiscytu sołtysi z gminy Jedwabno zawsze zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce. W 2008 roku na 9. pozycji znalazł się Roman Wiśniewski z Witowa. Następne lata to wysokie lokaty Marianny Barańskiej z Szuci. W 2009 roku Czytelnicy umieścili ją na drugim miejscu, w 2010 r. – na 4., a w 2011 r. – na 3. W ubiegłym roku Supersołtysem został wybrany inny przedstawiciel gminy Jedwabno – Janusz Gębczyński z Nart.

Jak dotąd żaden z pasymskich sołtysów nie stanął na plebiscytowym podium. Najbliżej był w 2009 roku Andrzej Kwiatkowski z Gromu, który zajął wtedy 6. miejsce. Przed rokiem Małgorzata Kamińska z Tylkowa była ósma. Czy w tym roku proporcje się odwrócą i w czołówce znajdą się kandydaci z gminy Pasym? Wszystko w rękach Czytelników. Przypominamy, że w tym roku można głosować zarówno za pomocą tradycyjnych kuponów, jak i SMS-ów. Wystarczy tylko wpisać kod umieszczony obok nazwiska wybranego sołtysa i wysłać pod numer 71624. Koszt jednego to 1 zł + VAT. Zasady głosowania wraz z listą wszystkich kandydatów znajdują się na stronie www.kurekmazurski.pl.

(ew)

GMINA JEDWABNO: Brajniki – Alina Dunajska (DPSUPERS19), Burdąg – Magdalena Gąsiorowska (DPSUPERS20), Czarny Piec – Jan Białoszewski (DPSUPERS21), Dłużek – Piotr Wełna (DPSUPERS22), Jedwabno – Jerzy Adamiak (DPSUPERS23), Kot – Marianna Szydlik (DPSUPERS24), Lipniki – Iwona Arbatowska (DPSUPERS25), Małszewo – Jarosław Pokrzywnicki (DPSUPERS26), Narty – Janusz Gębczyński (DPSUPERS27), Nowe Borowe – Tadeusz Bajurko (DPSUPERS28), Nowy Dwór – Danuta Trzcińska (DPSUPERS29), Piduń – Maria Pyrzanowska (DPSUPERS30), Rekownica – Stanisław Kaczmarczyk (DPSUPERS31), Szuć – Marianna Barańska (DPSUPERS32), Waplewo – Marzena Kacprzycka (DPSUPERS33), Witowo – Waldemar Samsel (DPSUPERS34),

Witówko – Sylwia Salamońska (DPSUPERS35).

GMINA PASYM: Rutki – Jadwiga Krawczyk (DPSUPERS36), Tylkowo – Małgorzata Kamińska (DPSUPERS37), Dybowo – Grzegorz Wanowicz (DPSUPERS38), Narajty – Wiesław Mirota (DPSUPERS39), Krzywonoga –wakat, Michałki – Tomasz Rawa (DPSUPERS40), Elganowo – Wioleta Łentka (DPSUPERS41), Grzegrzółki – Jacek Bany (DPSUPERS42), Rusek Wielki – Bogusław Flis (DPSUPERS43), Siedliska – Herbert Kujawa (DPSUPERS44), Grom – Andrzej Kwiatkowski (DPSUPERS45), Leleszki – Izabela Łempicka (DPSUPERS46), Jurgi – Marcin Galicki (DPSUPERS47), Dźwiersztyny – Ryszard Czereszko (DPSUPERS48).