Młodzi judocy Gwardii Szczytno wywalczyli siedem medali podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu. Aż pięcioro naszych zawodników stanęło na najwyższym stopniu podium.

Na podium młodsi i starsi

W mistrzostwach wystartowało blisko 100 judoków z 14 klubów. Znakomicie w tym gronie odnaleźli się zawodnicy szczycieńskiej Gwardii. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Agata Kosińska (juniorzy młodsi, 70 kg), Martyna Mróz (juniorzy młodsi, 57 kg), Zofia Rykowska (młodzicy, 40 kg), Maja Rykowska (dzieci starsze, 50 kg), Wiktor Dodajewski (dzieci starsze, 56 kg). Brąz z Elbląga przywieźli: Kacper Maroszek (juniorzy młodsi, 81 kg) i Bartosz Kukliński (dzieci starsze, 39 kg). Za najlepszą zawodniczkę mistrzostw uznano Agatę Kosińską.

- Wyróżniłbym szczególnie tych najmłodszych, czyli Maję i Wiktora – mówi opiekun naszych zawodników Tadeusz Dymerski. - Wygrali wszystkie walki przed czasem. To najważniejsza impreza w tym półroczu i nasz bardzo dobry występ. Lepszy, niż się spodziewaliśmy. Widać efekty pracy mojego syna Michała – dodaje. STARSI TEŻ WYSOKO

W minioną sobotę z dobre strony pokazali się reprezentujący Gwardię Szczytno bracia Marcin i Sebastian Lipińscy. Obaj wystartowali w Płocku w V Pucharze Polski Masters w Judo. Marcin Lipiński wygrał w kategorii M 2 trzy walki i zajął 2. miejsce. Sebastian Lipiński w kategorii M 1 po dwóch zwycięstwach zajął 3. miejsce. Obaj bracia startowali w wadze 81 kg.