Marcin Bogusz z Gwardii Szczytno wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w LA, które w miniony weekend odbyły się w Słupsku. Mogło być jeszcze lepiej, bo przed ostatnią kolejką trójskoku szczytnianin był drugi.

Na podium w Słupsku

Halowe Mistrzostwa Polski Marcin Bogusz ukończył na 6. miejscu, teraz szczytnianin, trenowany przez Ireneusza Bukowieckiego, wskoczył na podium. Zawodnik Gwardii rozpoczął od 14,58 m, w trzeciej serii osiągnął 15,05 m. Wynik ten, będący jego rekordem życiowym, powtórzył w następnej kolejce. Dwie dalsze próby spalił. Aż do ostatniej serii mógł myśleć nawet o tytule wicemistrzowskim. W szóstym podejściu wynik 15,24 osiągnął Maksym Sypniewski z Ostrołęki, spychając szczytnianina na trzeci stopień podium. Mistrzem został Krzysztof Uwijała z Sambora Tczew (15,37). - Marcin wcześniej tylko biegał. Trójskok uprawia od dwóch lat. To rewelacja – docenia osiągnięcie swojego podopiecznego trener Bukowiecki. W słupskich mistrzostwach wystąpił także drugi zawodnik Gwardii Piotr Afanasjew. Start na 3 km zakończył na fazie eliminacyjnej. W swojej grupie był dziewiąty z wynikiem 9.03,08 min – to 23. czas tej fazy zmagań. - Pobił rekord o ponad 8 sekund – Ireneusz Bukowiecki jest zadowolony również z występu drugiego zawodnika.

Na stadionie w Słupsku zaprezentowało się łącznie 850 lekkoatletów z około 200 klubów.