Obchody tegorocznych Dni Jedwabna trwały trzy dni. Udział w jubileuszowym święcie miejscowości wzięli nie tylko jej mieszkańcy, ale i turyści wypoczywający na terenie gminy.

Na przekór pogodzie

SALWA NA POCZĄTEK

Jubileuszową imprezę rozpoczęto efektownie, bo salwą armatnią w piątek 6 lipca. Pierwszego dnia odbył się pokaz walk rycerskich w wykonaniu grupy „DWA MIECZE” ze Szczytna. Kilkugodzinny spektakl, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, zgromadził około 150 widzów. Pośród barwnego widowiska można było zobaczyć prawdziwą walkę na miecze, kolczugi, czy topory.

Piątkowy wieczór wypełnił blok kabaretowy, w którym gościnnie wystąpili: młodzieżowa grupa kabaretowa „NOGA MOTYLA” ze Szczytna pod kierunkiem Marka Samselskiego oraz Kabaret Krzysztofa Bujnowskiego w spektaklu „KOPERKOWA PIERWSZA DAMA ROZRYWKI POLSKIEJ”.

ROZTAŃCZONA SOBOTA

W sobotę przeprowadzono szereg zabaw integracyjnych. Największą popularnością cieszyło się rysowanie wakacyjnego obrazu. Dzieci wraz z rodzicami ozdobiły scenę na dziedzińcu GOK-u gigantycznym, bo ponad 10-metrowym rysunkiem. Około godziny 20.00 plac zaludnił się w mgnieniu oka. Tak liczną publiczność przyciągnęły gwiazdy wieczoru, zespoły WATERLOO i MAXEL. Niezwykle barwne i efektowne stroje pierwszej z grup wzbudziły zachwyt widowni. Pięcioosobowy zespół zaprezentował znane i największe przeboje legendarnej grupy ABBA, które, jak się okazało, wciąż mają wielu fanów. Niesamowite układy choreograficzne, taniec break-dance, akrobacje i sztuczne ognie, to zasługa grupy MAXEL. Zabawa taneczna przy muzyce zespołu ACTIVE trwająca do drugiej nocy zakończyła drugi dzień wspólnego świętowania.

PRZEGLĄD I KONKURS

W niedzielne popołudnie przed publicznością z Jedwabna wystąpili młodzi artyści z „GRUPY T”, którzy przedstawili kilkugodzinny profilaktyczny program, nawiązujący do zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu, nikotyny czy narkotyków. Kolejny punkt imprezy to prezentacje lokalnych talentów, które wystąpiły na organizowanym po raz pierwszy przez GOK Jedwabno Przeglądzie Lokalnych Talentów „ZMIERZAJĄC KU GWIAZDOM ’06” oraz Międzyzakładowy Konkurs Piosenki Dowolnej, pt. „ŚPIEWAJĄCE FIRMY”. Tak jak w roku ubiegłym, do udziału w konkursie stanęły cztery firmy. Laureatem tegorocznej edycji został „STAN-BUD” skład Budowlany Stanisław i Romana Gnoza, którą reprezentowała Basia Gnoza - córka właścicieli.

Tegoroczna impreza spotkała się z uznaniem ze strony uczestników, o czym świadczyła choćby dość wysoka, biorąc pod uwagę niesprzyjającą pogodę, frekwencja.

- Serdecznie dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, które nas wsparły, zarówno pod względem finansowym, jak i organizacyjnym. To dzięki nim nasze imprezy mogą być realizowane z większym rozmachem oraz stają się atrakcją nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów - mówi dyrektor GOK w Jedwabnie Jolanta Pietruczuk.

jo/Fot. arch. GOK w Jedwabnie