13 kolejka - 25-26 października

POGOŃ Ryn - MKS Szczytno 1:1 (0:1)

Bramka dla MKS: Bartosz Droliński (39)

MKS: Żyłko, Skonieczny, Mastyna, M. Magnuszewski, Głodzik, Gregorczyk, Bartnikowski, Krupiński (75 Grabowski), Zaręba (80 Pietrzak), Droliński, Świerczewski (46 A. Magnuszewski)

- Im słabszy przeciwnik, tym słabiej gramy - podsumował kolejny kiepski wyjazdowy mecz trener Zbigniew Magnuszewski. W środę szczytnianie pokonali w pucharowej potyczce silną MRĄGOWIĘ, w niedzielę zaś nie poradzili sobie z przedostatnią po 12 kolejkach POGONIĄ.

O tym, że szczytnianie nadal są bez wyjazdowego zwycięstwa, zadecydowała kiepska skuteczność. Być może bramek byłoby więcej, gdyby w Rynie zagrał spisujący się ostatnio nieźle Bondaruk. Niestety, szczycieński zawodnik miał służbowy wyjazd i w meczu nie wystąpił.

Jedynego gola dla MKS-u zdobył Droliński, który strzałem głową spożytkował dośrodkowanie Zaręby. Wcześniej i później jego koledzy mogli zdobyć parę bramek - dwie dogodne sytuacje zmarnował np. Bartnikowski. Przewaga podopiecznych Zbigniewa Magnuszewskiego nie podlegała dyskusji, nie to jednak przesądza o wyniku spotkania. Gospodarze wypracowali w zasadzie tylko jedną sytuację - zakończyła się ona zdobyciem bramki. W 86 min szczytnianie w głupi sposób stracili piłkę w środku pola. Trafiła ona do nieobstawionego gracza z Rynu i Żyłko był bez szans.

BŁĘKITNI Pasym - PISA Barczewo 4:3 (0:2)

Bramki dla BŁĘKITNYCH: Marek Gawdziński (48), Konrad Pławski (63, 77), Marcin Gołębiewski (72)

BŁĘKITNI: Stefaniak, Bakuła, Ziętak (76 Łączyński), Gołaszewski, A. Mazurek, Młotkowski, Borkowski, S. Łukaszewski, Pławski (89 Matwiej), Gołębiewski, Gawdziński (80 Michałek)

Piłkarze BŁĘKITNYCH fundują ostatnio swoim sympatykom naprawdę spore emocje. Również w niedzielę poziom adrenaliny u co bardziej wrażliwych kibiców z pewnością nie był unormowany.

Zaczęło się nieszczególnie, bo już po dwunastu minutach goście prowadzili 2:0. - To, że po pierwszej połowie nie przegrywaliśmy wyżej, jest głównie zasługą Stefaniaka - powiedział kierownik drużyny BŁĘKITNYCH Dariusz Lipka. Przy pierwszym golu Trzciński przebiegł z piłką mniej więcej połowę boiska, a że nie spotkał się ze szczególną agresją ze strony pasymskich graczy, bez większego kłopotu umieścił futbolówkę w siatce. Kilka minut później sędzia podyktował "jedenastkę", której goście nie zmarnowali.

W przerwie nie mogło obyć się bez męskiej rozmowy. Ta najwyraźniej wpłynęła korzystnie na piłkarzy BŁĘKITNYCH, bo po zmianie stron zagrali o klasę lepiej. Przy trzech bramkach asystował Młotkowski - jego celne podania z rogu (1:2), rzutu wolnego (2:2) i "z biegu" (3:3) wykorzystywali partnerzy. Pasymianie zagapili się tylko raz, gdy rozochoceni zdobyciem bramki na 2:2 zbyt licznie zapędzili się na połowę rywali i zostali skontrowani. Nie podłamało to jednak gospodarzy, którzy przeważyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Być może wygraliby wyżej, ale po zdobyciu czwartej bramki podświadomie się cofnęli i końcówka była odrobinę nerwowa.

ŁYNA Sępopol - LZS Lubomino-Wilczkowo 0:2

GRANICA Bezledy - MAMRY Giżycko 4:3

OLIMPIA Miłki - ROMINTA Gołdap 0:3 (0:2)

JURAND Barciany - VICTORIA Bartoszyce 0:3

CRESOVIA Górowo Iławeckie - PŁOMIEŃ Ełk 2:0

MAZUR Pisz - DKS Dobre Miasto 1:0

Tabela

1.ROMINTA 13 28 28-13 2.VICTORIA 13 27 38-17 3.LUBOMINO 12 26 29-15 4.BŁĘKITNI 13 25 30-24 5.MAMRY 13 22 24-13 6.JURAND 13 21 20-17 7.SZCZYTNO 13 18 25-16 8.DOBRE MIASTO 13 16 20-23 9.OLIMPIA 13 16 13-18 10.CRESOVIA 13 16 16-23 11.ŁYNA 13 15 21-24 12.MAZUR 12 13 10-20 13.GRANICA 13 12 17-24 14.PŁOMIEŃ 13 11 16-26 15.PISA 13 11 19-32

16.POGOŃ		13  11  19-40

JUNIORZY STARSI

10 kolejka - 25 października

OMULEW Wielbark - TĘCZA Miłomłyn 1:1 (0:0)

Bramka dla OMULWI: Adrian Lewandowski (54)

KLASA "A"

11 kolejka - 26 października

GRUPA III SENIORZY

STRAŻAK Olszyny - GLKS Jonkowo 1:5 (0:3)

Bramka dla STRAŻAKA: Piotr Tyczyński (70)

STRAŻAK: Przybysz, Saluszewski (60 Grącki), Drozd, A. Siwicki, A. Rapacki (70 K. Siwicki), A. Kozicki (46 P. Kozicki), C. Nowakowski, Ceberek (60 Robert Kozicki), Deptuła, Tyczyński, A. Nowakowski

W pierwszym kwadransie inicjatywa należała do gospodarzy, ci jednak nie wykorzystali dwóch stworzonych okazji. Później do głosu doszli goście, którzy praktycznie jeszcze przed przerwą rozstrzygnęli losy meczu (bramki w 15, 20 i 41 min). Honorowego gola - przy stanie 0:4 - dla STRAŻAKA zdobył Tyczyński.

OMULEW Wielbark - MKS Jeziorany 2:3 (1:2)

Bramki dla OMULWI: Michał Siepiela (33), Piotr Ścibek (49)

OMULEW: Walewski (46 Trawiński), Czarkowski, Malinowski (48 Ścibek), Deptuła, Michalak, Koziatek, Olender, Berk, Tusiński, Siepiela, Abramczyk

Gospodarze byli równorzędnym przeciwnikiem dla wicelidera, ale zeszli z boiska pokonani. OMULEW musiała "gonić" wynik, bo po błędach wielbarskiej obrony goście prowadzili 2:0. W 33 min kontaktową bramkę strzelił Siepiela, a na początku drugiej połowy miejscowi zdołali doprowadzić do wyrównania - celnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego popisał się Ścibek. Słońce w pochmurną i śnieżną niedzielę uśmiechnęło się dla OMULWI na krótko: w 70 min przyjezdni zdobyli gola dającego im zwycięstwo.

GKS Dźwierzuty - ORZEŁ SPARTA Biesal 2:2 (1:2)

Bramki dla GKS: Adrian Suliński (15), Adam Świokło (75)

GKS: Ptaszek, Orłowski, Rapińczuk, C. Zaborowski, Zawitowski, Hubacz, Suliński, Sztymelski (65 Świokło), Karpiński (55 Siwek), T. Nowakowski, Hoffer (46 Krawczyk)

W zespole gospodarzy zabrakło kilku podstawowych graczy, co nie pozostało bez wpływu na końcowy rezultat. Goście, którzy w ligowej tabeli znajdują się dość nisko, w Dźwierzutach zaprezentowali się z dobrej strony. Choć widoczność była momentami ograniczona (śnieżyca), piłka czterokrotnie znajdowała drogę do bramki.

OSP Gryźliny - FORTUNA Dorotowo Gągławki 1:2

KORONA Klewki - GKS Stawiguda 2:2

LEŚNIK Nowe Ramuki - SRWSiO Słupy 1:0

TABELA RUNDY JESIENNEJ

1.STAWIGUDA 11 26 33-15 2.JEZIORANY 11 26 28-16 3.JONKOWO 11 21 21-14 4.FORTUNA 11 21 22-19 5.KORONA 11 18 32-15 6.GRYŹLINY 11 18 17-13 7.DŻWIERZUTY 11 14 27-27 8.LEŚNIK 11 13 17-17 9.SŁUPY 11 10 29-28 10.STRAŻAK 11 8 14-25 11.ORZEŁ 11 7 17-31

12.OMULEW		11   2  10-47

JUNIORZY MŁODSI

STRAŻAK Olszyny - GLKS Jonkowo 4:6 (1:3)

Bramki dla STRAŻAKA: Zbigniew Niciński - 2, Adrian Łepkowski, Sebastian Kozicki - po 1

OMULEW Wielbark - MKS Jeziorany 5:1 (4:1)

Bramki dla OMULWI: Kamil Krasecki (15, 19, 23, 37), Adrian Lewandowski (69)

Wyróżn.: Kamil Krasecki, Adrian Lewandowski

GKS Dźwierzuty - ORZEŁ SPARTA Biesal 9:1 (3:1)

Bramki dla GKS: Paweł Siwek (15, 25, 45), Adam Błędek (18), Przemysław Krawczyk (42, 52, 62), Łukasz Dost (50), Łukasz Koziatek (70)

Rozmiary zwycięstwa GKS-u nie mogą dziwić. Zespół gości wybiegł na boisko w "ósemkę"!