Spektakl pt. „Dobro zawsze zwycięża”

w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczytnie zajął I miejsce podczas wojewódzkiego przeglądu „Nikiforiada” odbywającego się w Ornecie.

Spektakl pt. „Dobro zawsze zwycięża” w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczytnie zajął I miejsce podczas wojewódzkiego przeglądu „Nikiforiada” odbywającego się w Ornecie.

Nagroda za spektakl

II Nikiforiada – Twórczość Własna Osób Niepełnosprawnych Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyła się w czwartek 23 września w Miejskim Domu Kultury w Ornecie. W tym roku przedsięwzięciu przyświecało hasło „Anioły są wśród nas”, a uczestniczyło w nim 17 placówek. Głównym organizatorem przeglądu był ŚDS w Henrykowie przy współpracy Caritas. Konkurs składał się z części plastycznej, na którą wpłynęło 28 prac oraz teatralnej. Tu zaprezentowało się 11 placówek, w tym szczycieński dom samopomocy. Jego podopieczni przygotowali spektakl pt. „Dobro zawsze zwycięża”. Został on nagrodzony pierwszym miejscem. Jury doceniło ogólny wyraz artystyczny i jego realizację. Podkreślano także dobrą współpracę uczestników spektaklu, ich zgranie, umiejętne zagospodarowanie przestrzeni scenicznej oraz zaangażowanie w odtwarzane role. Przedstawienie do muzyki z filmu „Avatar” przygotowały terapeutki Agata Kuzia oraz Barbara Kaczyńska.

(bp)/fot. archiwum ŚDS w Szczytnie