Marcin Borodziuk, Patryk Borucki i Karol Kijewski to kolejni laureaci nagród burmistrza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu.

Nagrody dla muzyka i sportowców
Symboliczne czeki laureatom wręczyli burmistrz Krzysztof Mańkowski i przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Łachacz. Nieobecnych Marcina Borodziuka i Patryka Boruckiego reprezentowały żona i mama

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Szczytnie burmistrz Krzysztof Mańkowski i przewodniczący rady Tomasz Łachacz wręczyli nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu za 2022 rok. Otrzymali je muzyk Marcin Borodziuk oraz sportowcy - Patryk Borucki i Karol Kijewski. W imieniu dwóch pierwszych symboliczne czeki na 3 tys. zł odebrały żona Marlena i mama Justyna.

Marcin Borodziuk w 2015 r. założył zespół metalowy „Imaginature”. W 2022 roku jego płyta spotkała się z pozytywnym odbiorem w krajowych pismach muzycznych, poza tym ukazały się liczne recenzje m.in. w Belgii, Czech, Grecji, Hiszpanii, Portugalii. Zespół zagrał dwa koncerty w Szczytnie, w tym jeden z nich w ramach „Dni i Nocy Szczytna 2022”.

Patryk Borucki, 19-letni bokser ze Szczytna, obecnie studiuje na I roku fizjoterapii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Od 7 lat trenuje pięściarstwo. Odniósł liczne sukcesy w turniejach rangi krajowej i międzynarodowej. Wywalczył m.in. tytuł Wicemistrza Polski Juniorów.

W zawodach rangi międzynarodowej zajął 1. miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Jugeno-Box Turnier we Frankfurcie nad Odrą, w Międzynarodowych Mistrzostwach Greifen Pokal Boxen w Rostocku oraz Round - Robin - Turnier U19 w Demen. W Mistrzostwach Świata 2022 w Hiszpanii, Patryk był w najlepszej ósemce.

Karol Kijewski to 17-letni kulomiot. Został powołany dwukrotnie do reprezentacji Polski. Zajął 1. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w pchnięciu kulą w Rzeszowie. W Mistrzostwach Polski U18 w pchnięciu kulą w Bielsku-Białej uplasował się na 1. miejscu oraz zajął 6. miejsce w rzucie dyskiem. W Mistrzostwach Europy U18 w Jerozolimie zajął 12. miejsce.

(um), (kee)