We wtorek w hali im. Huberta Wagnera odbyło się przekazanie sprzętu AGD o wartości 10 tys. złotych, które Szczytno wywalczyło w plebiscycie „Świeć się z Energą”, zajmując 1. miejsce w województwie warmińsko – mazurskim, jednocześnie zdobywając tytuł Świetlnej Stolicy Warmii i Mazur. W drugim ogólnopolskim etapie tego miasto uplasowało się na 2. miejscu.

Nagrody za świąteczne iluminacje
Przekazanie sprzętu odbyło się w obecności dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Hanny Bojarskiej oraz przedstawicieli rodzin, do których trafią urządzenia

Podczas uroczystości burmistrz Krzysztof Mańkowski odebrał z rąk przedstawiciela Grupy Energa Jarosława Kozłowskiego symboliczny czek z wygraną. Przekazanie sprzętu odbyło się w obecności dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Hanny Bojarskiej oraz przedstawicieli rodzin, do których trafią urządzenia.

Burmistrz podziękował wszystkim mieszkańcom i sympatykom Szczytna za oddane głosy na szczycieńskie iluminacje w plebiscycie i zapewnił, że w przyszłym roku miasto ponownie zaangażuje się w świąteczną rywalizację.

Jarosław Kozłowski, koordynator Grupy Energa, podkreślał z kolei zaangażowanie samorządu i społeczności lokalnej, dzięki którym Szczytno zostało Świetlną Stolicą Warmii i Mazur, a w etapie ogólnopolskim zajęło wysokie 2. miejsce.

Wygrany sprzęt trafi do dziewięciu najbardziej potrzebujących rodzin z miasta wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Będą to: po dwie sztuki lodówek, zmywarek, pralek, czajników, mikrofalówek oraz kuchenek. Natomiast bakteriobójcza lampa UV trafi do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie.

W 12. edycji konkursu udział wzięło aż 188 miejscowości, a internauci oddali łącznie ponad 84 tys. głosów. Rywalizacja składała się z dwóch etapów – wojewódzkiego, który pozwolił wyłonić 16 mistrzów regionalnych oraz ogólnopolskiego finału. Łączna wartość pomocy przekazanej przez Energę od początku istnienia akcji przekroczyła już 1 mln 200 tys. zł.

(m), (kee)/fot. UM w Szczytnie