Malarz Andrzej Cisowski, fotografik Aleksander Ikaniewicz oraz młody pięściarz Jakub Cieślak to kolejni laureaci nagrody burmistrz miasta za wybitne osiągnięcia artystyczne i sportowe.

Nagrody za wybitne osiągnięcia
Nagrodzeni Jakub Cieślak (z lewej), Andrzej Cisowski i Aleksander Ikaniewicz z burmistrz Danutą Górską i przewodniczącym RM Mariuszem Pardo

Nagrody za wybitne osiągnięcia artystyczne i sportowe są przyznawane od dwóch lat. Ich pomysłodawcą jest radny miejski Arkadiusz Dziczek. Środki na ten cel pochodzą z obniżki diet radnych uchwalonej na początku bieżącej kadencji. W miniony czwartek podczas sesji Rady Miejskiej nagrody w wysokości 3 tys. zł odebrali kolejni laureaci. Tym razem byli to: związany ze Szczytnem malarz Andrzej Cisowski, fotografik Aleksander Ikaniewicz oraz młody pięściarz Jakub Cieślak. Andrzej Cisowski ukończył studia artystyczne w Düsseldorfie. Jego prace były wystawiane nie tylko w prestiżowych galeriach w kraju, ale też poza jego granicami, m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Szwajcarii. W minionym roku był inicjatorem artystycznego projektu, w ramach którego na murze Aresztu Śledczego przy współudziale osadzonych powstał mural. Z kolei Aleksander Ikaniewicz specjalizuje się w fotografowaniu muzyków. Współpracuje z pismami „Perkusista” i „Basista”. Fotografował m.in. muzyków zespołów Hunter i Behemoth. Jakub Cieślak to zawodnik szczycieńskiej „Gwardii”. Na swoim koncie ma brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików.

(kee)