Zawodnicy Katany-Novum wywalczyli trzy medale w II Kwietniowym Turnieju Judo Chojrak Cup w Warszawie.

Najmłodszy i najstarszy największymi chojrakami

W hali na Bródnie zaprezentowało się 800 uczestników z całej Polski. Do stolicy pojechała ósemka młodych judoków Katany. Najlepiej wypadli: Igor Szewczak (27 kg) oraz Gaspar Świeciński (37 kg). Obaj wywalczyli w swoich kategoriach srebrne medale. Pierwszy z tych zawodników był najmłodszy w szczycieńskiej ekipie (rocznik 2010), drugi – najstarszy (2006). Na trzecim stopniu podium stanął Marcin Malon, który w decydującym pojedynku pokonał klubowego kolegę Bartosza Witkowskiego. Piąte miejsce w Warszawie zajął Tymoteusz Stachula, o dwie lokaty niżej byli: Tomasz Kacprzak, Antoni Skowroński i Jakub Koźlicki. -Cieszę się z tego startu. Każdy z zawodników wygrał przynajmniej 2 walki i mimo tego że niektórzy nie zdobyli medali, zdobyli doświadczenie - podsumowuje trener Katany–Novum Jacek Szewczak.