W sobotę 15 stycznia parę minut po godzinie 5:00 funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego przejeżdżali ulicą Wileńską w Szczytnie.

Najpierw zderzył się z latarnią, potem włamał do kościoła
25-latek dostał się do piwnicy kościoła chrześcijan baptystów, wybijając trzy szyby

W pewnym momencie ich uwagę zwrócił kierowca mercedesa, który gwałtownie zmienił pas ruchu, po czym zatrzymał się na przydrożnej latarni. Policjanci zatrzymali pojazd służbowy i udzielili pomocy mężczyźnie. W trakcie prowadzonej przez nich interwencji okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy. 25-latek „wydmuchał” blisko 1,5 promila. Funkcjonariusze zweryfikowali dane mieszkańca gminy Wielbark w policyjnych systemach informatycznych, potwierdzając, że nie posiadał on nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Tego dnia, po sporządzeniu dokumentacji, 25-latek został przekazany pod opiekę rodziny. Mundurowi poinformowali go, że po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

To nie koniec przygów „pechowego” kierowcy. Ciąg dalszy miał miejsce następnego dnia na terenie posesji kościoła chrześcijan baptystów na ul. Sienkiewicza w Szczytnie.

Parę minut po godzinie 08:00 pastor usłyszał dobiegający z piwnicy, znajdującej się w kościele, hałas. Zaniepokojony zszedł na dół, aby sprawdzić, co się dzieje. Drzwi do pomieszczenia były zamknięte. W pewnym momencie zauważył stojącego na schodach przed kościołem młodego mężczyznę. Młodzieniec zapytany, co tu robi oświadczył, że sprząta. W tym samym czasie na posesję kościoła wjechał 54-latek, znajomy pastora. Mężczyzna ten zauważył wybitą w piwnicy szybę i natychmiast zainteresował się 25-latkiem.

Okazało się, że sprawca po uprzednim wybiciu trzech szyb w budynku kościoła dostał się do piwnicy, skąd usiłował wynieść karton z dekoracjami ślubnymi, podkaszarkę żyłkową oraz dmuchawę do liści. Wartość tych przedmiotów została wyceniona na kwotę blisko 5 tys. złotych. Ujętego przez zgłaszających mężczyznę, zatrzymali policjanci. 25-latek w trakcie prowadzonej interwencji miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, dlatego po wykonanych czynnościach trzeźwiał w policyjnej celi. Mieszkaniec gminy Wielbark usłyszał już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do kościoła. Niebawem stanie on przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

(ew), KPP Szczytno