Rozpoczęły się ferie. Dzieci i młodzież cieszą się z upragnionych dwóch tygodni wolności i odpoczynku od szkoły. Nie wszyscy jednak mają plany na zagospodarowanie wolnego czasu. Naprzeciw młodym, którzy pozostają w domach, wychodzą Miejskie i Gminne Ośrodki Kultury.

Program dla Szczytna

W Miejskim Domu Kultury w Szczytnie będzie można wziąć udział w zajęciach świetlicowych i zawodach w tenisie stołowym. Zorganizowano również Turniej Tańca, Mini Playback Show, "Wieczór Poezji".

Drugi tydzień ferii szczycieński MDK przywita koncertem Moniki Brodki pt. "Simplus Team". Przewidziano także zabawy i konkursy plastyczne. 28 stycznia odbędzie się koncert zespołu hiphopowego Underground.

Ośrodki Kultury starają się zapewnić młodym jak najlepsze i najciekawsze wypełnienie wolnego czasu. Program przygotowano tak, aby większość dnia dzieci i młodzież spędziła na interesujących zajęciach, a nie na bezczynnych wędrówkach po mieście.

Zabawy w Jedwabnie

GOK w Jedwabnie rozpocznie pierwszy tydzień ferii grami i zabawami przy muzyce oraz turniejem tenisa stołowego.

W drugim tygodniu przewidziano konkurs strzelania z wiatrówki i zajęcia plastyczne. Aby uczniowie spędzali czas również w ruchu, zorganizowano szybki kurs tańca towarzyskiego i wycieczkę w plener. W każdą niedzielę w godz. 18.00-22.00 odbywać się będą dyskoteki dla młodzieży.

Ferie zakończy bal karnawałowy.

Plany Dźwierzut

Dźwierzuty przygotowały dla najmłodszych liczne turnieje internetowe, zajęcia świetlicowe, muzyczne i dyskotekę. W czwartek 20 stycznia odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy dla dzieci, a 27 stycznia dla młodzieży. W ramach zachęty do śpiewania przewidziano konkurs karaoke pt. "Śpiewać każdy może...".

Pasymski MOKiS

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pasymiu przywita młodzież warsztatami muzycznymi, teatralnymi i plastycznymi. Chętne dzieci będą mogły grać w warcaby lub szachy. Odbędą się także turnieje gier stolikowych, "Mini Playback show", zawody strzeleckie. Zorganizowano również wycieczkę krajoznawczą "Wyprawa w nieznane".

Na zakończenie dwóch tygodni zabaw odbędzie się bal przebierańców.

Anna Jakobsze

2005.01.19