W czwartek 19 sierpnia szczycieńscy kryminalni prowadzili działania ukierunkowane na zatrzymanie osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków.

Narkobiznes po szczycieńsku
Przy zatrzymanych policjanci znaleźli woreczki z amfetaminą

Około godziny 19.00 policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie gminy Szczytno. Z ich wcześniejszych ustaleń wynikało, że pod tym adresem może przebywać mężczyzna posiadający zabronione substancje. Mundurowym otworzył 21-latek, który na ich widok chwycił plecak leżący w jednym z pomieszczeń. W trakcie przeszukania kryminalni zabezpieczyli przy 21-latku worek z białym proszkiem. Jak się później okazało, była to amfetamina.

Tego samego dnia policjanci wpadli z wizytą do 21-letniej mieszkanki gminy Szczytno. Mieli bowiem mocne dowody, że kobieta ma w domu narkotyki i nieodpłatnie udziela ich swojemu rówieśnikowi. Podczas przeszukania także i u niej odkryli woreczek z amfetaminą.

Nie był to koniec policyjnych ustaleń i zatrzymań w tej sprawie. Dwa dni później funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego na ul. Chrobrego w Szczytnie zatrzymali 29-latkę. Śledczy już od jakiegoś czasu się nią interesowali, podejrzewając, że może być zamieszana w przestępstwa narkotykowe. Mundurowi ustalili, że kobieta miała minimum dziesięć razy udostępniać substancje psychoaktywnych 21-latce, osiągając z tego tytułu znaczną korzyść majątkową.

Cała trójka niebawem stanie przed sądem. Za posiadanie zabronionych substancji 21 latkowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Jego rówieśnica odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków, a 29-latka za handel nimi. Grozi jej kara od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Oprac. (ew) na podst.

KPP Szczytno,