W piątek 8 stycznia parę minut po godzinie 2.00 na ul. Władysława Jagiełły w Wielbarku policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda.

Narkotyki, narkotyki...
Testy, którym zostali poddani 31- i 26-latek wykazały, że obaj znajdowali się pod wpływem narkotyków

Za kierownicą siedział 31-latek, a na miejscu pasażera jego 26-letni znajomy. Obaj to mieszkańcy Wielbarka. Podczas przeprowadzanej interwencji funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że mężczyźni mogą się znajdować pod wpływem substancji zabronionych. Wskazywał na to stan psychofizyczny obu zatrzymanych oraz ich podenerwowanie świadczące o tym, że mogą coś ukrywać. Mundurowi postanowili poddać mężczyzn kontroli osobistej. W trakcie przeszukania okazało się, że 26-letni pasażer w kieszeni spodni ukrył tabletki ecstasy. Uwagę policjantów przykuła także czarna torebka typu nerka, w której znajdowała się marihuana.

Obaj mężczyźni zostali poddani badaniu na zawartość narkotyków. W obu przypadkach wynik testu był pozytywny. W związku z tym 31- i 26-latek trafili do szczycieńskiej komendy. Młodszy z zatrzymanych przyznał, że zabezpieczone narkotyki należą do niego. Za posiadanie substancji zabronionej grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Wobec 31-latka toczy się postępowanie mające wyjaśnić, czy usłyszy on zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem substancji prawnie zakazanych.