W ostatnich tygodniach w Wielbarku wiele mówiło się o wzroście przestępczości narkotykowej i uzależnieniu młodzieży od substancji psychoaktywnych. Najwyraźniej coś jest na rzeczy. Tylko w ciągu minionego weekendu policja zatrzymała 31- i 28-latka podejrzanych o posiadanie zabronionych środków.

W piątek 9 września przed godziną 2.00 na ul. Kopernika w Wielbarku pełniący służbę policjanci zauważyli dziwnie poruszającego się volkswagena. Styl jazdy kierowcy sugerował, że może się on znajdować pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, na widok funkcjonariuszy, gwałtownie skręcił. Mundurowi, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych wymusili na nim zatrzymanie się. Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec Wielbarka. Podczas kontroli zachowywał się nerwowo. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie niespełna 0,5 promila. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Wielbarka nie posiada prawa jazy, a podczas kontroli znaleźli przy nim metaamfetaminę.

Z kolei w niedzielę 11 września przed północą na ul. Ogrodowej w Wielbarku funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi wylegitymowali 28-letniego mieszkańca Wielbarka. W trakcie wykonywania czynności znaleźli przy nim amfetaminę i marihuanę.

31- i 28-latek trafili do policyjnej celi. Starszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych. Młodszy będzie odpowiadał za nie tylko za posiadanie substancji psychotropowych, ale i środków odurzających. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

(ew), KPP Szczytno