Nauczyciele ze Szczytna, którzy miniony weekend postanowili spędzić na siatkarskim parkiecie, powtórzyli osiągnięcie swoich koleżanek. W Mistrzostwach Województwa Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej Mężczyzn zajęli czwarte miejsce.

Nasi nauczyciele są równi

W mistrzostwach, które odbyły się w sobotę 4 marca w Kętrzynie, wystartowało 15 zespołów. W pierwszej fazie podzielono je na cztery grupy. SZCZYTNO pokonało SĘPOPOL (2:0), SROKOWO (2:0 wo.) i Elbląg (2:1). W ćwierćfinale nasi nauczyciele rozpracowali ekipę z Dobrego Miasta (2:0) i awansowali do półfinału. Tu dało o sobie dać zmęczenie. Szczytnianie, którzy w jednodniowym maratonie grali w siódemkę, przegrali 0:2 z BARTOSZYCAMI. Takim samym wynikiem zakończył się mecz o trzecie miejsce z PIENIĘŻNEM. Przed rokiem było wicemistrzostwo, teraz przyszło się cieszyć z 4. lokaty.

Najlepszą drużyną po raz kolejny okazały się WYDMINY, które w finale wygrały z BARTOSZYCAMI.

Szczytnianie wystąpili w Kętrzynie w składzie: Janusz Tymiński, Piotr Lisewski, Dariusz Orzołek, Andrzej Dąbrowski, Józef Zdunek, Michał Bogucki, Krzysztof Janowski.

Ostatni z wymienionych zawodników, nauczyciel w szczycieńskim ZS 3, został wybrany najlepszym broniącym mistrzostw.

W Kętrzynie występowali także nauczyciele z Pasymia. Zakończyli oni swój udział w turnieju na fazie grupowej.