Reprezentacja szczycieńskiej komendy powiatowej PSP zajęła czwarte miejsce w rozgrywanych w Olsztynie i Morągu Mistrzostwach Województwa w Sporcie Pożarniczym. Nie zawódł jak zwykle Konrad Podpora, który indywidualnie był najlepszy na 100 metrów z przeszkodami i drugi w konkurencji drabiny hakowej.

Nasi tuż za podium

Zawody zostały przeprowadzone 12 i 14 września. Poszczególne konkurencje rozgrywano w Olsztynie i Morągu. Strażacy musieli się wykazać w biegu na 100 metrów z przeszkodami, wspinaniu po drabinie hakowej, sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Udział w mistrzostwach wzięło dwadzieścia dziesięcioosobowych drużyn. Strażacy ze Szczytna jechali na zawody jako obrońcy tytułu - przed dwoma laty wywalczyli pierwsze miejsce. Tym razem apetyty również były duże, ale w klasyfikacji generalnej reprezentacja szczycieńskiej komendy uplasowała się tuż za podium, na czwartej pozycji. Jak zawsze nie zawiódł Konrad Podpora. Indywidualnia zajął pierwsze miejsce w biegu na 100 m z przeszkodami i drugie we wspinaniu po drabinie hakowej. To dało mu tytuł najlepszego zawodnika w dwuboju. Czwarte miejsce wśród komend województwa warmińsko-mazurskiego to wynik bardzo dobry, zważywszy, że w reprezentacji znalazło się tylko trzech zawodników, którzy zdobywali mistrzostwo dwa lata temu. Pozostali startowali w imprezie tej rangi po raz pierwszy.