Zawodnicy Katany Szczytno zdobyli 18 medali podczas Jujitsu Suwałki Open. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Zuzanna Kania, która w kategorii 55 kg poradziła sobie ze znacznie starszymi rywalkami.

W ostatnią sobotę kwietnia w Suwałkach rywalizowano w formule ju-jitsu brazylijskiego. Sztuka ta nie jest obca zawodnikom Katany, którzy przywieźli do Szczytna worek medali. Na najwyższym stopniu podium stawali: Ksawery Ochenkowski (24 kg), Marcel Malon (28 kg), Tymoteusz Stachula (40 kg) , Gaspar Święciński (40 kg) , a w zawodach seniorskich: Zuzanna Kania waga (55 kg), Łukasz Elbruda (100,5 kg) i Paweł Siemiaszko (+100,5 kg). Srebro wywalczyli: Daria Pohulajewska (24 kg), Eryk Cudnoch (22 kg) i Piotr Szewczak (+ 66 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli: Igor Szewczak, Ignacy Stachula (obaj 30 kg), Lena Sierak (32 kg), Marcin Błaszczak (26 kg), Antoni Skowroński ( 50 kg), Wiktor Nasierowski (55kg), Marcel Kobylas (22kg) oraz Zuzanna Parzych (30 kg). - Bardzo dobry start Zuzanny Kani, która jako 14-latka walczyła z dużo starszymi od siebie seniorkami i wygrała z nimi – podsumowuje trener Katany Jacek Szewczak. – W przypadku pozostałych widać już duże obycie i doświadczenie, radzą sobie bardzo dobrze taktycznie i psychicznie podczas walk.