W Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie odbyła się konferencja podsumowująca udział kadry tej placówki w programie Erasmus +. W ramach projektu nauczyciele i sekretarz szkoły udali się do Hiszpanii, Włoch i Chorwacji, gdzie odbyli kursy językowe oraz poznawali nowe narzędzia cyfrowe służące m.in. do pracy z młodzieżą.

Nauczyciele z nową energią
Uczestnicy konferencji zostali zaproszeni do udziału w miniwarsztatach doskonalących umiejętności pracy w grupach

„Mobilność kadry – kluczem do rozwoju szkoły” - taką nazwę nosi kończący się właśnie projekt realizowany w Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie w ramach programu Erasmus +. Głównym jego celem było zwiększenie jakości pracy szkoły poprzez udział pracowników w szkoleniach, kursach metodycznych i językowych za granicą, a konkretnie we Włoszech, Hiszpanii i Chorwacji. W projekcie uczestniczyło jedenaścioro nauczycieli i jedna pracownica administracji.

W połowie ubiegłego tygodnia w ZS nr 3 odbyła się konferencja podsumowująca projekt. Zaproszono na nią m.in. nauczycieli ze szkół z powiatu szczycieńskiego. Udział w spotkaniu wziął także starosta Jarosław Matłach. Założenia programu przedstawiła dyrektor ZS nr 3 Monika Chorążewicz, zachęcając do udziału w nim inne placówki. Podkreślała, że na co dzień dostrzega korzyści płynące z realizacji unijnego projektu. - Widzę ogromne zmiany u moich współpracowników – wzrost samodoskonalenia, motywacji do innowacyjnych działań i większą otwartość na nowości, a także naukę języka angielskiego – mówiła dyrektor Chorążewicz. Z kolei uczestnicy zagranicznych wyjazdów opowiedzieli o tym, jak spędzali czas. Jak zgodnie podkreślali, na nudę nie mogli narzekać, bo będąc za granicą odbywali intensywne kursy języka angielskiego i poznawali nowoczesne narzędzia do pracy z uczniami wykorzystujące m.in. tablety i smartfony. Niektóre z nich prezentowali podczas konferencji, zamieniając ją w miniwarsztaty. W przerwie uczestnicy konferencji mogli skosztować potraw inspirowanych kuchnią włoską, hiszpańską i chorwacką.

(ew)