Wzruszająca uroczystość Diamentowych i Złotych Godów odbyła się w minioną sobotę w Miejskim Domu Kultury. Jubilaci, oprócz życzeń, kwiatów i upominków, otrzymali także Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez prezydenta.

Nauczyciele życia i miłości
Na koniec uroczystości nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia jubilatów z władzami miasta

Tak okazałej uroczystości z okazji Diamentowych i Złotych Godów dawno już w Szczytnie nie było. Ze względu na liczbę obchodzących swoje jubileusze par, przeniesiono ją z ratusza do Miejskiego Domu Kultury. Małżonkom w tym szczególnym dniu towarzyszyli licznie ich najbliżsi. Na początek jubilaci wysłuchali występu Natalii Pławskiej i Pawła Janiszewskiego. Za sprawą zaprezentowanych utworów z repertuaru m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Krystyny Giżowskiej i Nataszy Zylskiej mogli choć na kilka chwil wrócić do lat młodości. Potem przyszedł czas na życzenia od burmistrza Szczytna Krzysztofa Mańkowskiego. – Jest wielkim darem od Boga i losu móc przeżyć wspólnie ponad pół wieku – mówił burmistrz, wspominając także obchodzony 15 lat temu jubileusz Złotych Godów swoich rodziców. Tata zdradził mu wtedy, że receptą na udane małżeństwo jest wzajemny szacunek, a przede wszystkim – zdolność wybaczania. – Wasze święto jest świętem całego naszego miasta, bo to od was, drodzy jubilaci, możemy się uczyć życia, miłości oraz tego, jak wychowywać dzieci – zwracał się do małżonków włodarz.

Burmistrz Krzysztof Mańkowski w pierwszej kolejności gratulował małżonkom o najdłuższym, bo aż 60-letnim stażu

Następnie wręczono upominki i kwiaty parom obchodzącym Diamentowe Gody. Z kolei małżeństwa świętujące półwiecze odebrały z rąk burmistrza Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez prezydenta. Małżonkowie odnowili też złożoną przed laty przysięgę. Nie mogło również zabraknąć jubileuszowego tortu, lampki szampana oraz odśpiewania „Sto lat”.

(kee)

LISTA ŚWIĘTUJĄCYCH PAR

Diamentowe Gody

(60-lecie małżeństwa):

Danuta i Roman Dąbrowscy

Halina i Zygmunt Łada

Jadwiga i Zdzisław Jasińscy

Złote Gody (50 lat):

Elżbieta i Tadeusz Bączek

Lidia i Jan Biedrzyccy

Marianna i Jerzy Bielscy

Hanna i Zdzisław Borowiczowie

Krystyna i Ireneusz Brzuzy

Kazimiera i Edward Cekałowie

Krystyna i Ireneusz Czarkowscy

Marianna i Czesław Dąbkowscy

Irena i Mieczysław Dygasowie

Alina i Wojciech Dziatkowiakowie

Irena i Kazimierz Ecka

Alina i Bronisław Górscy

Marianna i Eugeniusz Keslerowie

Irena i Jan Lewandowscy

Aurelia i Władysław Piotrowscy

Grażyna i Bolesław Pydo

Małgorzata i Zygmunt Rafalscy

Janina i Tadeusz Rosińscy

Alina i Bronisław Tarasiewiczowie