Wakacje nie sprzyjają honorowemu dawstwu krwi. Zapotrzebowanie na nią w tym okresie wzrasta, a wielu krwiodawców przebywa akurat na wakacjach. Mimo to w Wielbarku znalazło się wielu chętnych do podzielenia się cząstką siebie z potrzebującymi.

Nawet latem oddają krew
W Wielbarku krew oddają całe rodziny. Po raz pierwszy w akcji poboru wziął udział Albert Rosiński, któremu towarzyszył tata Zbigniew, wieloletni krwiodawca

W minioną sobotę już po raz czwarty odbyła się otwarta akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku. Pomimo panującej wakacyjnej pogody, zebrano ponad 16 litrów krwi. Wśród oddających ją przeważały tym razem panie. Po raz pierwszy krew oddał Albert Rosiński, który na akcję przyszedł z tatą Zbigniewem – wieloletnim krwiodawcą.

W czasie lipcowego poboru wypisano aż siedem wniosków do odznaczeń dla zasłużonych honorowych dawców krwi z terenu gminy Wielbark. Beata Zdancewicz i Adam Niski otrzymają Złotą Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi po oddaniu 15 i 18 litrów. Z kolei Katarzyna Krasecka, Wiesława Grzeszczak, Kamil Młynarski i Maciej Radomski dostaną srebrną odznakę po oddaniu 10 i 12 litrów. Na brązową odznakę zapracowała Żaneta Rutkowska po oddaniu 5 litrów krwi.

(m)