Przedszkole Samorządowe „Akademia Bajek” w Świętajnie zostało laureatem konkursu zorganizowanego przez Narodowy Bank Polski na scenariusz i realizację zajęć z elementami edukacji finansowej. Autorką nagrodzonego projektu jest Dorota Rochmalska, nauczycielka wychowania przedszkolnego.

NBP nagrodził
Autorka nagrodzonego scenariusza Dorota Rochmalska i jej podopieczni z grupy „Biedronki”

Narodowy Bank Polski ogłosił konkurs na najlepszy scenariusz i realizację zajęć edukacyjnych pt. „Zanim wydam… O finansach w przedszkolach i szkołach”. Adresowany był do nauczycieli szkół podstawowych, przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych. Organizator oczekiwał od nich propozycji scenariuszy zajęć edukacyjnych z zastosowaniem nowoczesnych metod przekazywania wiedzy. Premiowane miały być działania wprowadzające elementy edukacji finansowej od najmłodszych lat, a także kształtujące pozytywne postawy związane z zarządzaniem finansami.

Wśród 51 laureatów z całej Polski, wyróżnionych nagrodą w wysokości 4 000 znalazło się Przedszkole Samorządowe „Akademia Bajek” w Świętajnie. Autorką scenariusza jest Dorota Rochmalska nauczycielka wychowania przedszkolnego.

Nagrodzone przedszkole zobowiązane jest w terminie 6 miesięcy zorganizować, udokumentowując to fotograficznie lub video, zajęcia zgodnie z nagrodzonym scenariuszem. Uczestniczyć w nich będzie przedstawiciel NBP.

Oprócz nagrody z NBP przedszkole w Świętajnie otrzymało w ostatnich dniach miły prezent od zarządu firmy „Saria”, mającej swój oddział w Długim Borku. Jest nią interaktywna podłoga edukacyjna, którą przedstawiciele zakładu oficjalnie przekazali przedszkolakom w minioną środę.

To nie pierwszy dar dla „Akademii Bajek” od „Sarii”. Wcześniej na wyposażenie tej placówki firma ufundowała oczyszczacz powietrza. - Część pracowników ma w tym przedszkolu swoje dzieci, stąd tak bliskie jest ono naszym sercom – mówi Anna Kaczmarczyk, pracownica sekretariatu oddziału „Sarii” w Długim Borku.

 (p)